Reklama

Roszady w spółce należącej do Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Roszady w spółce należącej do Orlenu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej z zarządu spółki Unipetrol odwołano Andrzeja Modrzejewskiego oraz Roberta Małłka. Kto ich zastąpi?

Na dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej z zarządu spółki Unipetrol  odwołano Andrzeja Modrzejewskiego oraz Roberta Małłka. Kto ich zastąpi?

- ?Decyzją rady nadzorczej, do zarządu Unipetrol, z mocą obowiązywania od 14 marca, powołani zostali Pani Katarzyna Woś oraz Pan Maciej Andrzej Libiszewski - poinformowało biuro prasowe Orlenu. - Na podstawie posiadanych kompetencji statutowych zarząd firmy zdecydował o powołaniu Pana Krzysztofa Zdziarskiego na funkcję prezesa zarządu, a Pana Tomasza Wiatraka na funkcję wiceprezesa zarządu, z mocą obowiązywania od 10 marca.

Katarzyna Woś jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu im. Loranda Eötvösa w Budapeszcie. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie z zakresu Rachunkowości i Finansów. Katarzyna Woś od 2017 roku pełni funkcję wiceprezes zarządu Energa Informatyka i Technologie, gdzie odpowiada za Zakupy IT, Wsparcie Klienta i Użytkowników oraz Finanse. Wcześniej, od 2009 roku związana z firmą Electrolux Poland. W latach 2003-2009 kierowała zespołem w firmie TT Plast.
 
Maciej Andrzej Libiszewski jest Absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Prawa i Administracji. Ukończył również Polsko-Niemieckie Studium Menadżerskie – Berlin International Academy. W latach 2015-2017 pełnił funkcję prezesa zarządu AWT z siedzibą w Amsterdamie, wiceprezesa zarządu POL-RAIL z siedzibą w Rzymie oraz prezesa zarządu PKP Cargo. Od 2005 roku zasiadał na menadżerskich i zarządczych stanowiskach w spółkach m.in. Szpitale Tczewskie, Cargosped Terminal Braniewo, Srebrna, Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa” czy PKP Cargo. Maciej Libiszewski w latach 2009-2011 zasiadał jako ekspert w Gabinecie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie odpowiadał za sprawy gospodarcze, związane z transportem kolejowym, a także górnictwem węgla i energetyką.
 
Krzysztof Zdziarski posiada bogate doświadczenie menadżerskie w branży energetycznej oraz w budowaniu i rozwijaniu średnich i dużych przedsiębiorstw. Z Grupą Orlen związany od blisko dekady, gdzie odpowiadał za szereg projektów, w tym produkcję i utrzymanie, energetykę oraz zarządzanie bezpieczeństwem procesowym. W latach 1999-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu UPS Polska, a od 2006 roku do 2010 roku przewodził zarządowi Grupy PEKAES. Od 2010 roku związany z Orlen Południe, gdzie jako prezes zarządu odpowiadał m.in. za proces konsolidacji rafinerii południowych koncernu. Z kolei w latach 2014-2016, już w PKN Orlen, Krzysztof Zdziarski pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego ds. Produkcji Rafineryjnej. 2 lipca 2016 roku powierzono mu stanowisko wiceprezesa zarządu Unipetrol.

Od 14 marca zarząd Unipetrol będzie pracował w składzie:

• Krzysztof Zdziarski – prezes zarządu
• Mirosław Kastelik – wiceprezes zarządu
• Tomasz Wiatrak – wiceprezes zarządu
• Tomáš Herink – członek zarządu
• Maciej Andrzej Libiszewski – członek zarządu
• Katarzyna Woś – członek zarządu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE