Reklama

Rośnie nowa hala za 8 mln zł [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rośnie nowa hala za 8 mln zł [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa budowa nowej hali sportowej przy Siedemdziesiątce. Obiekt, w którym trenować będą dziewczyny ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej, ma być gotowy w przyszłym roku. Jego budowa pochłonie ponad 8 mln zł.

Trwa budowa nowej hali sportowej przy Siedemdziesiątce. Obiekt, w którym trenować będą dziewczyny ze Szkoły  Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej, ma być gotowy w przyszłym roku. Jego budowa pochłonie ponad 8 mln zł.

W piątek przed południem na tle wznoszonej hali sportowej do piłki ręcznej przy zespole Szkół  Technicznych, spotkali się przedstawiciele władz Płocka, prezes Polskiego  Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Bogdan Lemanowicz. To spotkanie służyło uroczystemu wmurowaniu aktu erekcyjnego pod nową halę.

Zanim jednak do tego doszło wszyscy przeszli na plac budowy. – Tu, gdzie  jest ściernisko, będzie hala – przypomniał Andrzej Nowakowski o swoim starym  zobowiązaniu. – To, co było zapowiedziane stanie się faktem, ponieważ chcemy  lokować rozwój piłki ręcznej wśród przyjaciół, którym można zaufać –  wtórował mu Andrzej Kraśnicki, po czym podpisano akt. Włożono go później do  specjalnej tuby, a przygotowane na tę okoliczność kielnie poszły w ruch.

Jak wiadomo, do tej pory wyremontowano już starą salę gimnastyczną, a także przebudowano tę część internatu przy Norbertańskiej, w której mieszkają młode piłkarki, mając do dyspozycji m.in. dwuosobowe pokoje z łazienką, pralnię, świetlicę, gabinety odnowy biologicznej itp. Teraz przy szkole powstaje nowa  hala sportowa, więc młode zawodniczki nie będą musiały już jeździć do Orlen Areny albo na halę Politechniki Warszawskiej.  

W trakcie krótkiego spotkania Bogdan Lemanowicz parokrotnie zaznaczał, że w  jego podopiecznych tkwią możliwości, które nie mogą stać się mitem. – Może  nie mamy czarodziejskiej różdżki, aby wszystko było łatwe i przyjemne, ale  wierzę, że nasze absolwentki znajdą się w polskiej reprezentacji. Być może już za dwa lata w Rio.

Kraśnicki przypomniał, jak doszło do piątkowego spotkania. – Wiele osób pyta mnie, dlaczego grant w ramach programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie”  powędrował akurat do Płockiego Niepublicznego Gimnazjum i Liceum  Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej – zaczął. – SMS to drużyna z czwartą lokatą na świecie. Jest szansa na  utrzymanie takiego wyniku. Dlatego tworzymy coś nowego, a ja wierzę, że  podjąłem słuszną decyzję. Wasze wyniki w nauce i wyniki sportowe pozostają  dla nas priorytetem – zwrócił się do obecnych na sali zawodniczek w czerwonych strojach.

Obecni na sali przedstawiciele sponsorów, a więc Procter & Gamble oraz  Fundacji Polsat zgodnie pokładali nadzieje w młodych dziewczynach z SMS, aby  spełniły polskie nadzieje olimpijskie. Pojawił się symboliczny czek na  niemalże 300 tys. zł. W podziękowaniu za to wszyscy zostali obdarowani sympatycznymi misiaczkami trzymającymi piłkę.

Umowę na budowę hali podpisano w połowie lipca tego roku. W ramach inwestycji wybudowana zostanie wysoka na prawie 12 m hala sportowa z widownią i zapleczem socjalno-sportowym, czyli szatniami, magazynami itp., w także łącznik z salą gimnastyczną. Zagospodarowane ma być też otoczenie nowej hali. Obok powstanie parking, jezdnia manewrowa, nowe zjazdy z Głowackiego, a także chodniki, nowe ogrodzenie, zieleń.Nowy budynek o kubaturze ponad 20 tys. m3, powierzchni całkowitej ponad prawie 3 tys. m kw. (powierzchnia zabudowy to ponad 2,2 tys. mkw., a  powierzchnia użytkowa - blisko 2,7 tys. m kw. ) będzie częściowo dwukondygnacyjny, większą część zajmie hala sportowa. W środku znajdzie  się 430 miejsc na widowni, w tym 278 stałych i 152 ruchomych. Zaplanowano  także parking na 48 aut. Całość inwestycji to  ponad 8 mln zł brutto - tyle zainkasuje firma Hegor z Sochaczewa, która wygrała przetarg.

– Mamy  nadzieję, że za rok hala już będzie czynna – przypominano na placu, gdzie  jak na razie praca wre, dookoła mnóstwo gruzu i błota.

Fot. Portal Płock, wizualizacje nowej hali - Inwestycje Miejskie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE