Reklama

Rośnie nowa hala sportowa za 6 mln [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rośnie nowa hala sportowa za 6 mln [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa hala gimnastyczna powstaje przy Szkole Podstawowej nr 16. Ma być gotowa do końca roku. „Szesnastka” nie może się już doczekać! Zresztą nie tylko ona…

Nowa hala gimnastyczna powstaje przy Szkole Podstawowej nr 16. Ma być gotowa do końca roku. „Szesnastka” nie może się już doczekać! Zresztą nie tylko ona…

Trwa budowa długo oczekiwanej hali w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Piasta Kołodzieja i - miejmy nadzieję - zbliża się już ku końcowi. Pierwsze łopaty wbito w październiku ubiegłego roku, sala ma być gotowa do 31 grudnia. Potem zaczną się procedury odbiorowe, a i one muszą trochę potrwać. Ale - jak podaje Ratusz, można przypuszczać, że oddanie do użytku nowiutkiej hali nastąpi w styczniu 2014 r.

„Szesnastka” zaciera ręce z radości. Ale nie tylko oni - poza uczniami szkoły, w szczególności z kilku klas sportowych o specjalizacji piłka ręczna, z hali będzie mogła korzystać również drużyna Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Jutrzenka Płock, która do tej pory nie miały swojego obiektu. Szkoła chce też nawiązać współpracę ze znajdującymi się w pobliżu szkołami podstawowymi nr 1, 3 i 6 oraz gimnazjami nr 5 i 6, organizować turnieje towarzyskie czy obozy sportowe.

Powierzchnia zabudowy budowanej hali wynosi ponad 1,6 tys. m kw., do tego dochodzi ponad 300 m kw. łącznik. W obiekcie będzie sala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, a także trybunami z 280 miejscami siedzącymi. Przebudowane mają zostać również boiska przy szkole.

Halę buduje Przedsiębiorstwo Budowlano - Usługowe Wix Bud ze Słupna. Zainkasuje ponad 5,8 mln zł.

Fot. Portal Płock,  UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE