Reklama

Ronda na Podolszycach. Kiedy koniec?

Opublikowano:
Autor:

Ronda na Podolszycach. Kiedy koniec? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć główne roboty związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach już za nami, definitywnego końca prac można się spodziewać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Choć główne roboty związane z przebudową skrzyżowań na Podolszycach już za nami, definitywnego końca prac można się spodziewać w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, w miniony weekend zakończyło się asfaltowanie skrzyżowania Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej i Jana Pawła II galerii Wisła i Panoramy. - W ciągu najbliższych dwóch tygodni będą jeszcze trwały prace związane z porządkowaniem terenu i wprowadzeniem nowej stałej organizacji ruchu - zapowiada Konrad Kozłowski. - Wykonawca wprowadzi poprawki w miejscach, gdzie takie prace są jeszcze konieczne, np. związane z regulacją studzienek, uprzątnięciem terenu.
W ciągu najbliższych dni zostanie też wykonane nowe oznakowanie poziome, odsłonięte zostaną odpowiednie znaki pionowe. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona najpóźniej do końca czerwca. Wtedy też zaczną funkcjonować dwa zbudowane tam w ramach przebudowy ronda - pierwsze przy galerii Wisła o średnicy 41 m i drugie, nieco mniejsze na Zielonym Jarze, przy Panoramie - o średnicy 30 m. Do tego czasu kierowcy muszą jeździć tamtędy zgodnie z dotychczasową organizacją ruchu, czyli jak po zwykłym skrzyżowaniu, a nie jak po rondzie.

Zmiany widać już też na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z Jana Pawła II i Armii Krajowej. Przede wszystkim wyrównano tam poziomy jezdni, dzięki czemu zlikwidowano dość wysoką nierówność na samym środku skrzyżowania, przez którą samochody niemal wzbijały się w powietrze. Wybudowano też nowe, dodatkowe lewo- i prawoskręty, powstała także jezdnia do zawracania na wschodnim wlocie ulicy. Na dłuższy czas powinniśmy też zapomnieć o koleinach, bo - jak informuje Konrad Kozłowski z Ratusza, jezdnie zostały wzmocnione specjalnymi siatkami szklano-węglowymi, aby uchronić rejon skrzyżowania przed koleinowaniem nawierzchni. - W rejonie ul. Wyszogrodzkiej powstała także specjalna zatoka przystosowana do kontroli pojazdów przez policję i Inspekcję Transportu Drogowego - informuje biuro prasowe. - W zatoce służby będą zatrzymywać m. in. przeciążone pojazdy wytypowane do kontroli przez preselekcyjną wagę umieszczoną na ul. Wyszogrodzkiej (w okolicach ul. Parcele).

Z mniejszych, ale również ważnych udogodnień w rejonie skrzyżowań, wypada wymienić jeszcze zamontowane m.in. przy galerii Wisła barierki ochronne, nowe żółte krawężniki ze specjlanymi wypustkami wymienione z myślą o niewidomych i niedowidzących.

Zmierzająca ku końcowi przebudowa skrzyżowań nie oznacza jednak końca prac w tym rejonie - do lipca potrwa remont mocno juz zniszczonej nawierzchni Jana Pawła II. Czytaj też:

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE