Reklama

Rolety dzień noc - dlaczego warto je wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Rolety dzień noc - dlaczego warto je wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rolety dzień noc stają się obecnie coraz bardziej popularne. Wiele ludzi pyta o nie w sklepach stacjonarnych, a także poszukuje w sklepach internetowych. Co jest przyczyną tak dużej popularności rolet dzień noc ? W poniższym artykule postaramy się to wyjaśnić.

Rolety dzień noc stają się obecnie coraz bardziej popularne. Wiele ludzi pyta o nie w sklepach stacjonarnych, a także poszukuje w sklepach internetowych. Co jest przyczyną tak dużej popularności rolet dzień noc ? W poniższym artykule postaramy się to wyjaśnić. 

Rodzaje rolet dzień noc

Rolety dzień noc stanowią osłony, które powstają z tkanin udekorowanych pasami pionowymi. Wyglądają podobnie do żaluzji, niemniej jednak są miękkie, a przejścia pomiędzy pasami cechuje płynność. W zwykłych żaluzjach istnieje również możliwość regulowania przepływu światła, niemniej światło które wpada przez szparki może być bardzo ostre. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku rolet dzień noc. Dzięki zastosowaniu naprzemiennie ułożonych pasów transparentnych, wraz z zaciemniającymi światło zostaje znacznie lepiej rozproszone i nie jest już tak bardzo dokuczliwe. 

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów rolet dzień noc, które różnią się między sobą sposobem montażu, jak i konstrukcją. Do wyboru mamy klasyczną wersję rolet dzień noc, wersję rolet w kasecie, jak i rolety mini. 

rolety klasyczne - będą idealne dla okien, które są rzadko otwierane, bowiem ten rodzaj rolet dzień noc zajmuje całą ich powierzchnię,

rolety w kasecie - są najbardziej stylowe, dlatego też często używa się ich w pomieszczeniach, gdzie liczy się także efekt dekoracyjny. Ich montaż jest niezwykle wygodny, a rama zabezpiecza materiał przed brudem. Można zawiesić je na haczykach, albo przykleić do ramy okiennej,

wersja mini - pasują praktycznie do każdego typu okna. Wyjątek stanowią szyby o dużej powierzchni, albo też okna z wywietrznikami, gdzie nie można ich zamontować.

Jak działa roleta dzień noc?

Rolety dzień noc WinRol są osłonami okiennymi, których najważniejszym zadaniem jest dekorowanie wnętrza. Niezwykle przyjemnym dodatkiem jest możliwość regulowania ilości dopływającego do pomieszczenia światła. Ponadto nie odgradzają nas one całkowicie od świata, chyba że całkowicie je zasłonimy. 

Rolety dzień noc są aż tak popularne, ponieważ stanowią połączenie funkcji rolet, jak i żaluzji, dlatego też są bardzo uniwersalne. Pozwalają nie tylko na odgrodzenie się od świata zewnętrznego, ale przy tym na wyglądanie przez okno, czy na zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki nim możliwe jest także regulowanie ilości światła, która wpada do domu. Można je całkowicie unieść, co pozwoli promieniom słonecznym całkowicie rozświetlić wybrany pokój. 

Jak dobrać rolety dzień noc do pomieszczenia? 

Jak wspomniano powyżej na rynku istnieją trzy główne rodzaje rolet dzień noc. Są to rolety klasyczne, rolety mini i rolety w kasecie. Każdy z rodzajów nadaje się do innych okien. Drugim kryterium co do wyboru rolet dzień noc powinna być ich kolorystyka. Jako, że rolety zakładane są zwykle na samym końcu urządzania wnętrza, warto dokładnie zastanowić się, to czy w całym mieszkaniu zamontować dokładnie taki sam produkt. Dobrze jest zwrócić uwagę na przeznaczenie pomieszczenia, w którym mają znajdować się rolety dzień noc. Aranżacja wnętrz takich jak na przykład sypialnia powinna być zorganizowana w taki sposób, aby wszystko współgrało ze sobą kolorystycznie. W sypialni zatem warto założyć rolety dzień noc w kolorach takich jak biel, błękit, czy odcienie szarości. Zupełnie innaczej będzie wyglądała aranżacja dużego pokoju, gdzie można postawić na rolety w nieco bardziej żywych kolorach. 

Salon Firmowy WinRol Wrocław

Ul. Krynicka 1, lok. 1c

50-555 Wrocław

tel: 518 328 298

Godziny otwarcia pn.–pt. 9–17


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE