Reklama

Rok wiary, więc pomaszerują na Jasną Górę

Opublikowano:
Autor:

Rok wiary, więc pomaszerują na Jasną Górę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Kto wierzy nigdy nie jest sam” – pod takim hasłem już we wtorek 6 sierpnia ruszy 32. piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

„Kto wierzy nigdy nie jest sam” – pod takim hasłem już we wtorek 6 sierpnia ruszy 32. piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Pątnicy ruszą w drogę po mszy świętej koncelebrowanej w katedrze przez biskupa płockiego Piotra Liberę o 6 we wtorek 6 sierpnia. Trasa podzielona została na Rok wiary, więc maszerują na Jasną GóręRok wiary, więc maszerują na Jasną Górę etapów liczących średnio po 30 kilometrów. Wejście na Jasną Górę planowane jest na 14 sierpnia (około 7.30-8.15).

Chętni do przeżycia „rekolekcji w drodze” powinni pobrać w swej parafii indywidualną kartę uczestnictwa. Po jej dokładnym, rzetelnym i czytelnym wypełnieniu kartę należy oddać do końca lipca. Każda z parafii zgłaszać będzie swoich pielgrzymów w Opactwie Pobenedyktyńskim 2, 3 i 3 sierpnia (10-17).

Opłata pielgrzymkowa wynosi 100 zł (wpisowe, bagaż i koszulka w kolorze grupy). Dzieci poniżej 13. roku życia płacą 80 złotych, a rodziny powyżej trzech osób – 180 zł. Opłata jest przeznaczona na ubezpieczenia (OC i NW), leki i środki medyczne, sanitariaty (toi-toi), funkcjonowanie kuchni pielgrzymkowej oraz innych służb, identyfikatory pielgrzymkowe, książeczki pielgrzyma i inne materiały. Koszt bagażu (płacony wraz z wpisowym) wynosi 25 zł. Bagaż osobisty oddaje się do samochodu swojej grupy, zatrzymując przy sobie tylko rzeczy potrzebne w czasie drogi.

Pielgrzymi diecezji płockiej zostaną podzieleni na jedenaście grup. Z każdą z nich związane będą poszczególne dekanaty. W tym roku przewodnikiem pielgrzymki został ks. Jacek Prusiński, kierownikiem trasy ks. Łukasz Gach, a kwatermistrzem ks. Jarosław Mokrzanowski.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE