Reklama

Rocznica katastrofy - obchody pod tablicą

Opublikowano:
Autor:

Rocznica katastrofy - obchody pod tablicą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przyjaciele posłanki Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, jak co roku zbierają się pod tablicą, by uczcić jej pamięć. Zaproszeni do udziału w tej skromnej uroczystości mogą czuć się wszyscy płocczanie.

Przyjaciele posłanki Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, jak co roku zbierają się pod tablicą, by uczcić jej pamięć. Zaproszeni do udziału w tej skromnej uroczystości mogą czuć się wszyscy płocczanie.

Jak zapowiada Litosława Koper, która była asystentką i przyjaciółką posłanki, w czwartek, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, o godzinie 17.00 płocczanie jak co roku spotkają się pod tablicą upamiętniającą Jolantę Szymanek- Deresz przy Starym Rynku 27, gdzie mieściło się biuro poselskie. - Do udziału w krótkim spotkaniu zapraszamy płocczan, którzy chcieliby w ten sposób oddać cześć Jej pamięci - zaprasza Litosława Koper. - Wysłuchamy hejnału Płocka, złożymy kwiaty, zapalimy znicze.

Poza spotkaniem przy tablicy nie zanosi się na inne formy upamiętnienia katastrofy smoleńskiej w dniu rocznicy. Tradycyjnie już płocki PiS zorganizował marsz pamięci kilka dni wcześniej, w niedzielę po mszy na Górkach, a 10 kwietnia zaprosił płocczan do wspólnego wyjazdu na obchody w stolicy. Tradycyjnie też płocki Ratusz nie organizuje żadnych uroczystości związanych z rocznicą śmierci prezydenta Polski i 95 ofiar.

Czytaj też:

Na zdjęciach: Jolanta Szymanek-Deresz, fot. archiwum Litosławy Koper; zdjęcia z niedzielnego marszu, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

Więcej zdjęć w naszej


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE