Reklama

Rockowe Ogródki. Znamy pierwsze szczegóły

Opublikowano:
Autor:

Rockowe Ogródki. Znamy pierwsze szczegóły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za miesiąc, 4 lipca ruszają 17. Rockowe Ogródki. Na deskach festiwalowej sceny przy pubie Rock 69 dotychczas startowały takie kapele jak Milczenie Owiec, Negatyw czy też Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach. To chyba wystarczająca wizytówka, aby i tym razem zajrzeć na znane wszystkim podwórko przy placu Narutowicza 2.

Za miesiąc, 4 lipca ruszają 17. Rockowe Ogródki. Na deskach festiwalowej sceny przy pubie Rock 69 dotychczas startowały takie kapele jak Milczenie Owiec, Negatyw czy też Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach. To chyba wystarczająca wizytówka, aby i tym razem zajrzeć na znane wszystkim podwórko przy placu Narutowicza 2. 

Festiwal przez wszystkie te lata zdążył dorobić się swoich stałych bywalców oraz pokaźnego grona zwycięzców. Po ubiegłorocznym niedosycie, tym razem oczekujemy, że znajdzie się kapela zasługująca na nagrodę główną wynoszącą 3 tys zł. Jak co roku, występy będą odbywały się w piątki i soboty od 4 lipca do 30 sierpnia.

16 maja zakończył się termin nadsyłania aplikacji w postaci plików mp3 lub nagrań demo z 3 utworami, krótkim opisem formacji i zdjęciem. Organizatorzy tradycyjnie zaprosili do udziału zespoły z całego kraju. Jak powiedział nam organizator Rockowych Ogródków, Michał Kublik, w tym roku zgłosiło się 139 zespołów. – Kapele, które wybraliśmy do konkursu rokują naprawdę dobrze. Właśnie jesteśmy na etapie potwierdzania terminów i dopinania ostatnich szczegółów z 9 z nich.

Wiadomo na pewno, że w tym roku na otwarciu Rockowych Ogródków zagości płocka formacja Farben Lehre ze swoim najnowszym materiałem „Projekt Punk”, powstałym w oparciu o koncert z ostatniego Przystanku Woodstock. 4 lipca posłuchamy na żywo sztandarowych kawałków takich formacji jak Dezerter, Tilt, Kryzys, KSU, Moskwa, czy Armia. Jako support zaproszono Offensywę.

Zaglądając dalej do koncertowego kalendarza, zatrzymajmy się przy dacie 22 lipca. Tego dnia na scenie pojawi się płocka kapela The Old Crone, promująca swój debiutancki krążek pod roboczym tytułem „Undertaker Blues”.

Festiwal zakończy występ grupy Variètè. Kapela przez wiele lat uchodziła za czołowego reprezentanta nurtu cold wave. Tego samego, z którego wywodzą się tak niezapomniane kapele jak Bauhaus, Joy Division, Siouxie & the Banshees, czy The Cure. Podczas sierpniowego koncertu z pewnością usłyszymy zarówno utwory z najnowszego krążka „Piosenki kolonistów” z 2013 roku, jak i starsze nagrania z przełomu lat 80. i 90..

Tradycyjnie Rockowym Ogródkom będą towarzyszyły warsztaty muzyczne. Dla chętnych do wspólnego muzykowania między 14 lipca a 18 sierpnia przewidziano 5 grup instrumentalnych. Do udziału zaproszono również gości specjalnych. Tym razem pojawią się Wojciech Pilichowski ze swoją nierozłączną gitarą basową, który poprowadzi wykłady z Krzysztofem Ścierańskim. Drugi gość specjalny zjawi się w Płocku prosto ze Stanów Zjednoczonych. Dave Latchaw wraz z Michałem Kowalskim zademonstrują możliwości instrumentów klawiszowych, natomiast Krzysztof Misiak gitary elektrycznej. Z kolei Romek Puchowski sięgnie po gitarę akustyczną. Prowadzenia zajęć z gry na perkusji podjął się Grzegorz Grzyb.

Oprócz wieczornego jam session dla uczestników zaplanowano finałowy koncert 18 lipca.

Jury w składzie Krzysztof Misiak,Maciej Woźniak,Krzysztof Gerwatowski,Michał  Kublik po przesłuchaniu 142 zespołów,wybrało i zaprosiło do udziału w  koncertowej części konkursu Rockowych Ogródków 9 kapel:

1) Dust
2) Envia
3) Futerlight
4) Don`t You Bear
5) Krzikopa
6) Omni mOdO
7) Hologram
8) 69
9) The Abstinents

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE