Reklama

Rock Wolności w Płocku. Wystąpią m.in. Kobranocka i Chłopcy z Placu Broni

Opublikowano:
Autor:

Rock Wolności w Płocku. Wystąpią m.in. Kobranocka i Chłopcy z Placu Broni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 4 czerwca przypada 30. rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Płock włączy się do świętowania w artystyczny sposób - w Parku Północnym odbędzie się koncert, na którym wystąpią zespoły przełomu lat 80 i 90.

4 czerwca przypada 30. rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Płock włączy się do świętowania w artystyczny sposób - w Parku Północnym odbędzie się koncert, na którym wystąpią zespoły przełomu lat 80 i 90. 

We wtorek 4 czerwca wszyscy płocczanie zaproszeni są na koncert w Parku Północnym. Wystąpią Róże Europy, Chłopcy z Placu Broni, Rezerwat, Golden Life i Kobranocka. Niektórym, nieco starszym mieszkańcom, może zakręcić się łezka w oku. 

- Szczególną uwagę zwracaliśmy na to, żeby w miarę wiarygodnie odtworzyć to, co działo się w przestrzeni muzycznej w tamtych czasach - podkreślał Radosław Malinowski, prezes Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. - Zespoły miały za sobą kilka ciekawych utworów albo zaczynały właśnie swoją karierę. Wiele z utworów, które zostaną zaprezentowane 4 czerwca, będą miały misję, a ich twórczość miała duży wkład w przemiany polityczno-społeczne. 

Koncert poprowadzi Roman Rogowiecki znany dziennikarz muzyczny, który wcieli się też w rolę narratora. Podczas koncertu warto zwrócić uwagę także na menu, a do udziału w tej imprezie miasto zaprosiła Katarzyna Bosacka, znana dziennikarka. Chodzi o Menu Wolności. 

- Przygotujemy piknik dla mieszkańców. Będziemy częstować rogalikami zrobionymi przez uczniów Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości, owocami i lemoniadą - zdradziła Monika Maron, dyrektorka Wydziału Wspierania Inicjatyw Społecznych w Urzędzie Miasta. 

- Cieszymy się z demokracji, z tego, że w sposób dowolny możemy wygłaszać swoje słowa. 30 lat temu było zupełnie inaczej i warto, żeby młodzież zapoznała się z tym, jak to było wcześniej. Dzięki temu wydarzeniu na pewno przybliżymy te czasy i wartości, które dziś nam przyświecają, nie są dane na stałe - podkreślał Tomasz Kominek, dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. 

Koncert Rock Wolności rozpocznie się o 18:00 i zakończy o 22:30. Wstęp bezpłatny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE