Reklama

Reklama

Rock Tower, Małgorzata Ostrowska, ninja, Majunia, noc muzeów, policja, Nafciarze. Ależ się dzieje w Płocku i regionie w weekend! [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Rock Tower, Małgorzata Ostrowska, ninja, Majunia, noc muzeów, policja, Nafciarze. Ależ się dzieje w Płocku i regionie w weekend! [LISTA] - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie z pewnością weekend z rekordową w tym roku ilością interesujących wydarzeń w Płocku i okolicy. Możliwości ciekawego spędzenia czasu w dniach 12-14 maja jest mnóstwo.

Reklama

Może wybierzecie coś dla siebie?

Co się dzieje w Płocku w piątek?

W piątek o godz. 15:00 w ramach Ninja Show by Jungle Nextreme w Galerii Wisła odbędą się pokazy umiejętności młodych, płockich Ninja z drużyny Jungle Nextreme. Będzie można zobaczyć zawodników w wieku od 8 do 15 lat na przeszkodzie „Baobab” – widowisko rodem z telewizyjnego show Ninja Warrior Polska.

O godz. 16:00 Oddział Żeglarsko - Motorowodny PTTK "Morka" zaprasza na Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2023 w Płocku (Rybaki 10). Będzie uroczyste wciągniecie bandery na maszt i okolicznościowe przemówienia, rejs po Wiśle na statku wycieczkowym “Marianna” z kpt. Mariuszem Pielacińskim, panel dyskusyjny na statku “Przyszłość turystyki wodnej na Wiśle w Płocku”, a bankiet na terenie klubu uświetni koncert zespołów Tetrics i Kufel bluesa.

O godz. 17:00 Muzeum Mazowieckie  (Kolegialna 6) proponuje wernisaż wystawy archeologicznej „Na skraju tęczy pod smoczą strażą. Skarby przedmiotów metalowych z Brudzynia, Cierpic i Elgiszewa”.

Jest to wystawa ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 3 skarby (ponad 200 zabytków) z terenów województwa kujawsko-pomorskiego, datowane na epokę brązu i wczesną epokę żelaza, każdy z nich prezentuje inną historię. Będą to zarówno wykwintne ozdoby, narzędzia pracy jak również ekskluzywna uździenica końska.

Przez cały weekend kibiców czekają emocje sportowe. W ramach 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zespół piłkarzy ręcznych SKF Orlen Wisła I Płock walczyć będzie w hali hali ZST 70 ul. Kilińskiego 4 w Płocku.
- piątek 12 maja godz. 18:00 - SKF Orlen Wisła I Płock- Gwardia I Opole
- sobota 13 maja godz. 13:00 - SKF Orlen Wisła I Płock - Port Servis Wybrzeże Gdańsk
- niedziela 14 maja godz. 12:00 SKF Orlen Wisła I Płock-KS Vive I Kielce

Podopieczni trenerów Marka Przybyszewskiego i Michała Królikowskiego walczyć będą o awans do kolejnej rundy rozgrywek centralnych ZPRP, awansują dwie czołowe ekipy. Pomóżmy chłopakom spełnić marzenia, zapraszamy na trybuny!

O godz. 19:00 w sali koncertowej PSM, ul. Kolegialna 23, rozpocznie się koncert "Płockie Talenty". Wykonawcy: Katarzyna Brzezińska – akordeon, Amelia Kowalewska – trąbka, Antonina Ogończyk-Mąkowska – wiolonczela, Krzysztof Oprawka – skrzypce, Monika Piecka – śpiew,
Iryna Protas – śpiew, Alicja Klara Sulkowska – akordeon, Dawid Wroniewski – śpiew, Płocka Orkiestra Symfoniczna.

Co się dzieje w Płocku i regionie w sobotę?

O godz. 10:30 na Przystani PTW (Kawieckiego 1a) nad Wisłą rozpocznie się VI Płocki Piknik Olimpijski. W części oficjalnej wystapienia, wręczenie wyróżnień i dyplomów, odczytanie "Apelu Olimpijskiego", podniesienie flagi olimpijskiej i bandery PTW, otwarcie sezonu wioślarskiego, odsłonięcie tablicy pamiątkowej trenera Bohdana Karwowskiego.

W części piknikowej zaplanowano poczęstunek, zwiedzanie wystawy "Od Zulusów do Igrzysk Olimpijskich", konkursy dla młodzieży, regaty mastersów, spotkanie pokoleń ludzi sportu.

Na Starym Rynku o godz. 14:00 ruszy 24. Piknik Europejski - święto Płocka i miast partnerskich. Zapraszamy do odwiedzenia kramów i udziału w animacjach, grach, zabawach oraz konkursach plastycznych. Na scenie wystąpią przedszkolaki i uczniowie z Płocka, a zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Małgorzaty Ostrowskiej (godz. 19:00). 

W sobotę w ramach Ninja Show by Jungle Nextreme w Galerii Wisła na przeszkodzie „Baobab” odbędą się ogólnopolskie zawody Ninja Show. 30 juniorów i 25 zawodników powyżej 16 lat będzie walczyć o tytuł „Najlepszego Ninja”. Czekają ich trzy „gałęzie” po 11 m długości naszpikowane przeszkodami i brak możliwości lądowania na odpoczynek!

Na starcie zobaczymy utytułowanych zawodników Ninja, uczestników programu telewizyjnego Ninja Warrior Polska oraz reprezentantów Polski OCR100! Zawody rozpoczynają się od godz. 11:00 – kat. Junior (9-15 lat), natomiast kat. Open (+16 lat) zobaczymy od godz. 15:00. Będa także konkursy z nagrodami dla publiczności!

Na Majunię, która wystartuje o godz. 19:00 w POKiS przy Jakubowskiego 10, czeka liczne grono fanów muzyki elektronicznej. Na scenie głównej wystąpią Zuchy oraz Masala Soundsystem, którego frontmanem jest Duże Pe. Wieczór uzupełnią dj’e Vidno oraz AkaOne. Początek o godz. 19:00 na podwórku, a od 22:00 - cd. w sali koncertowej.

Wielka sobotnia atrakcja - Noc Muzeów

Ratusz, pl. Stary Rynek 1
Zakamarki Ratusza odkryją dla Was odPLOTowi przewodnicy, wcielając się w postacie związane z historią naszego miasta. W programie również spotkanie z prezydentem Płocka i wizyta w prezydenckim gabinecie. Godziny zwiedzania: 21.00, 22.00 i 23.00

Muzeum Mazowieckie – Kamienica Secesyjna, ul. Tumska 8
Kamienica Secesyjna to wspaniałe wystawy – „Secesji” z nowymi salami malarstwa i rzeźby Bolesława Biegasa, Salą Galicyjską oraz historyczną wystawą „X wieków Płocka”.
Podczas Płockiej Nocy Muzeów na patio kamienicy spotkać będziecie mogli tancerzy, którzy zaprezentują tańce z epoki. Odważni będą mogli także zawirować w walcu! Godziny zwiedzania: 17.00 – 24.00, ostatnie wejście o godz. 23.15

Muzeum Mazowieckie – Art. Deco, ul. Kolegialna 6
Czekać na Was będzie jedyna w Polsce wystawa stała sztuki dwudziestolecia międzywojennego z „Martwą naturą” Tamary Łempickiej i autem Jowett z roku 1926. Na patio kamienicy spotkacie tancerzy, z którymi będziecie mogli wspólnie zatańczyć LINDY HOP!

W małej sali wystaw czasowych dostępna będzie wystawa archeologiczna „Na skraju tęczy pod smoczą strażą” prezentująca niezwykle cenne trzy skarby z końca epoki brązu i wczesnej epoki żelaza. W auli obok sali wystawowej zaprezentowanyzostanie film „Z otchłani pradziejów”. Godziny zwiedzania: 17.00 – 24.00, ostatnie wejście o godz. 23.15

Muzeum Mazowieckie – Spichlerz, ul. Kazimierza Wielkiego 11B
Spichlerz, Dział Etnograficzny Muzeum Mazowieckiego w Płocku, zaprasza na wystawę „Nad Wisłą, na Urzeczu. Tu było żyć trudno, ale się opłacało…” przygotowaną przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.
W Spichlerzu czekać będą dwie wystawy stałe – „Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata” i „Sztuka Dalekiego Wschodu” z piękną „Wielką falą w Kanagawie” (w oryginale!). Godziny zwiedzania: 17.00 – 24.00, ostatnie wejście o godz. 23.15

Muzeum Żydów Mazowieckich, ul. Kwiatka 7
W dawnej bożnicy będzie można obejrzeć wystawę „Blum/Cieśniewski. A jednak życie” izraelskiej malarki i graficzki Avivy Blum oraz polskiego malarza Wojciecha Cieśniewskiego. Godziny zwiedzania: 17.00 – 24.00, ostatnie wejście o godz. 23.15

Książnica Płocka, ul. Kościuszki 6
„Wychodzimy z ram” to propozycja Książnicy Płockiej. Tym razem inspiracją będzie malarstwo i jedne z najbardziej znanych obrazów na świecie, ale pokazane one zostaną z nieco innej strony, na pewno z dużym przymrużeniem oka. Jak pisał Jonasz Kofta o pewnej damie z obrazu: Ona jest inna i spokojna /Niezły malował ją remiecha/ Siedzi ta dama w złotych ramach/ I jakoś dziwnie się uśmiecha.

W tegorocznej edycji Książnica ożywi kilka światowej sławy obrazów, postacie z nich zejdą z płócien i wmieszają się w tłum, by bawić, intrygować, zachęcać do poznania tego, co kryje się pod pierwszą, drugą i kolejną warstwą farby. Oferta w sposób bardzo swobodny powiązana będzie z poszczególnymi dziełami mistrzów Leonarda, Tadeusza, Eduarda czy Clauda. Kogo rozpoznacie, w której scenie się odnajdziecie – pozostaje zagadką. Godziny zwiedzania: od 18.00 do ostatniej grupy zwiedzających. Grupy 20-30 osobowe będą wpuszczane do budynku co 20 minut.

Płocka Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 36
Na ten wyjątkowy wieczór Galeria przygotowała wiele wydarzeń i spotkań ze sztuką:
– od godz. 16.30 na dziedzińcu Galerii rodzinne warsztaty do BYCZEJ DRUKARNI. Będzie magicznie, radośnie i twórczo. W utworzonej w namiocie pracowni będzie można poznać trzy różne techniki graficzne: monotypię, kolografię i tektoryt, samodzielnie – przy użyciu farby i za pomocą prasy – wykonać własne grafiki. Ich motywem przewodnim będzie byk.

– od godziny 17.00 w Galerii Kreski wystawa 22 oryginalnych litografii Pablo Picassa z cyklu „Toros Y Toreros” (Byki i torreadorzy), wydanych w Paryżu w 1961 roku. Ekspozycja została przygotowana w ramach światowych obchodów Roku Picassa, w50. rocznicę śmierci tego wybitnego hiszpańskiego artysty.

-o godz. 18.00 i 20.00 zapraszamy na zwiedzanie wystawy malarstwa i rysunku „Karol Wieczorek.Tańcz poczwaro… wedle mojego głośnego krzyku” z historyczką sztuki Irmą Koziną, która przybliży problematykę przedstawionych prac i zachęci do szerszej rozmowy i dyskusji nad tematem wystawy. 

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, ul. Małachowskiego 1
Liceum zaprasza na podróż przez IX wieków tradycji, która zapewni niezapomniane wrażenia. Odkryte zostaną niektóre z tajemnic Małachowianki, a być może będzie można natknąć się na mieszkające w jej ruinach duchy. Zwiedzający odbędą niezwykłą podróż w czasie, obejrzą ruiny Kolegiaty Św. Michała Archanioła, piękne freski Władysława Drapiewskiego w szkolnej auli, budynek Kolegium Jezuickiego, XV-wieczną wieżę oraz szkolne muzeum.

 Przy dobrej pogodzie będzie można również podziwiać panoramę Płocka z XV-wiecznej wieży „Małachowianki”, w której obecnie znajduje się obserwatorium astronomiczne. Przedstawieni zostaną również najwybitniejsi absolwenci szkoły oraz wydawnictwa o szkole. Godziny zwiedzania: 18.30-22.30

Muzeum Jagiellończyków w LO. im. Władysława Jagiełły, ul. 3 Maja 4
Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Jagiellończyków, taras widokowy, wystawa podręczników z okresu 20-lecia międzywojennego z kolekcji Tomasza Zbierznego. Godziny zwiedzania: 20.00-23.00

Bazylika Katedralna, ul. Tumska 1
Dwudziestominutowe prelekcje na temat katedry, jej dziejów i zabytków oraz prac konserwatorskich prowadzonych w ostatnich latach, poprowadzi dla Was ks. Stefan Cegłowski – proboszcz parafii. Godziny zwiedzania: 19.30-23.20, oprowadzanie o pełnych godzinach: 20.00, 21.00, 22.00 i 23.00

Parafia Prawosławna Przemienienia Pańskiego, ul. Kościuszki 18
Zwiedzanie Cerkwi, prezentacja ikon oraz przedstawienie informacji o prawosławiu w Polsce i parafii w Płocku. Godziny zwiedzania: 20.00-24.00

Kościół Chrystusowy w Płocku, ul. Nowowiejskiego 9
Zwiedzanie budynku Kościoła i wystawy zdjęć prezentujących historię tego obiektu. 21:00-24:00 – Maraton filmowy „The Chosen” (www.thechosen.pl) w sali multimedialnej (z wykorzystaniem ekranu LED). Podczas nocy działać będzie również Kawiarenka „FileoCaffe” serwująca pyszną kawę, herbatę i ciastko przy współczesnej muzyce chrześcijańskiej. Godziny zwiedzania: 19.00-24.00

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Płocku, ul. Kazimierza Wielkiego 39
Zwiedzanie kościoła i zabytkowego Cmentarza Ewangelickiego. Gospodarze opowiedzą o historii, tradycjach i duchowości luterańskiej. Godziny zwiedzania: 16.00-20.00

Kościół Starokatolicki Mariawitów w RP, ul. Kazimierza Wielkiego 27
Prelekcja na temat historii mariawityzmu i Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku, zwiedzanie Katedry, katakumb, galerii zdjęć archiwalnych. Wystawa obrazów haftowanych przez Siostry Mariawitki. Godz. 20.00-21.00 – koncert parafialnej Orkiestry Dętej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie. Godziny zwiedzania: 18.00-22.00

Dom Darmstadt, ul. Stary Rynek 8
Wystawa Fotograficzna „Program różnorodność – Fotoclub Darmstadt prezentuje”. Godziny zwiedzania: 16.30-23.00

Archiwum Państwowe w Płocku, ul. Kazimierza Wielkiego 9B
Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza na wystawę poświęconą postaci generała Zygmunta Padlewskiego. Znajdą się na niej oryginalne dokumenty prezentujące postać bohatera powstania styczniowego w związku ze 160. rocznicą jego śmierci. Ponadto będzie możliwość zwiedzania wnętrz magazynów archiwalnych, omówienia sposobów zabezpieczania dokumentów z archiwów rodzinnych. Godziny zwiedzania: 17.00-22.00, wejścia o pełnych godzinach tj. 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00.

Dom Broniewskiego (Związek Nauczycielstwa Polskiego), ul. Kościuszki 24
Zwiedzanie m.in. nowej ekspozycji muzealnej połączonej z prezentacją filmu o życiu i twórczości płockiego poety Władysława Broniewskiego. Godziny zwiedzania: 18.00-23.00

Komenda Miejska Policji w Płocku, al. Kilińskiego 8
Komenda zaprasza do zwiedzania swojej siedziby i zapoznania się z pracą Policji, m.in. referatu techniki kryminalistycznej, gdzie uczestnicy poznają sposoby zabezpieczenia śladów. Na strzelnicy będzie można poznać techniki strzelania. 

Uczestnicy będą mieli możliwość również obejrzeć sprzęt policyjny, pojazdy służbowe oraz pokaz tresury psa. Nie zabraknie również wystawy umundurowania i sprzętu policyjnego IPA oraz symbolicznego powrotu do czasów PRL. Godziny zwiedzania: 19.00 – 23.00. Zwiedzanie w grupach max. 20 osobowych. Wejście co 45 minut. Miejsce spotkania : Punkt recepcyjny komendy;


Pracownia Ikonograficzna Agnieszka Korona, ul. Sienkiewicza 32
Wystawa ikon autorstwa Katarzyny Kobuszewskiej oraz pokaz warsztatu ikonopisarskiego. Dla chętnych mini wykład dotyczący ikony (rys historyczny, technika). Pokaz filmu o działaniach Pracowni (warsztaty, plenery, wystawy). Godziny zwiedzania: 17.00-23.00

Klub Sportowy GROT LOK Płock, ul. Tumska – przy Muzeum Mazowieckim
Klub zapraszana wyjątkowy pokaz broni palnej od pierwszych konstrukcji po współczesną. Na wystawie będzie można obejrzeć między innymi broń strzelecką i kolekcjonerską, pochodzącą z różnych okresów czasu. Godziny zwiedzania: 18.00-23.30

Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku
Skansen to pamiątka po osadnictwie przybyszów z Fryzji, Flandrii i Niemiec na terenach północnego Mazowsza od XVII do połowy XIX wieku. Czeka tam na Was wyremontowany dawny kościół ewangelicko–augsburski, szkoła, pobliski odnowiony cmentarz, a także typowe dla osadnictwa olenderskiego zabudowania gospodarskie wraz z wyposażeniem. W Noc Muzeów skansen zaprasza na regionalne warsztaty taneczne. Godziny zwiedzania: 14.00-20.00. Ostatnie wejście godz. 19.15

Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie, Oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku, ul. Rynek 1
Placówka zbiera i dokumentuje zabytki związane zżeglugą, handlem i obyczajami ludzi zamieszkującej tereny Środkowej Wisły oraz obszar dawnej ziemi wyszogrodzkiej.Poza działami: archeologii, etnografii, wielokulturowości i wojen światowych można zobaczyć dział ilustrujący florę i faunę tego odcinka rzeki. W Noc Muzeów o godz. 18.00 odbędzie się tam spotkanie podsumowujące poszukiwania mogiły powstańczej z roku 1863. Godziny zwiedzania: 15.00-22.00. Ostatnie wejście godz. 21.15

Co się dzieje w Płocku i regionie w niedzielę?

Na terenie przy hali sportowej w Łącku w powiecie płockim zaplanowano XXI Giełdę Rolniczą. Imprezę przy ul. Gostynińskiej 2 zaplanowano w godz. 9.00-17.00. Jak co roku można się spodziewać ofert dotyczących maszyn i urządzeń, pasz, środków ochrony roślin, będzie kiermasz rękodzieła, kwiaty, drzewa, krzewy ozdobne i owocowe, występy artystyczne, konkursy.

W ramach Pikniku Europejskiego Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na XII Rock Tower (ul. Jakubowskiego 10). Mocne granie rozpocznie się o godz. 17:00 koncertem kutnowskiej grupy XEDOM łączącej elementy muzyki z pogranicza hard rocka, bluesa i rocka progresywnego. Na scenie nie może również zabraknąć Syreny 104, serwującej niemały rarytas dla fanów cold wave z przełomu lat 70-tych i 80-tych. Następnie zespół Cronica wprowadzi nas w klimat mrocznego średniowiecza mocnym brzmieniem inspirowanym m.in. muzyką celtycką. Końcówkę rockowego święta umili nam zespół Czarny Bez, który zabierze nas w muzyczną podróż po pradawnych wierzeniach Słowian.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy