Reklama

Roboty na starówce dłużej. Do wykonania niespodziewane prace

Opublikowano:
Autor:

Roboty na starówce dłużej. Do wykonania niespodziewane prace - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dłużej niż początkowo planowano potrwają prace na ul. Kazimierza Wielkiego. Wydłuży się również termin udostępnienia kierowcom kolejnego parkingu w strefie płatnego parkowania.

Dłużej niż początkowo planowano potrwają prace na ul. Kazimierza Wielkiego. Wydłuży się również termin udostępnienia kierowcom kolejnego parkingu w strefie płatnego parkowania. 

Ostatni odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego, ten tuż przy Ratuszu i farze, miał być gotowy do połowy grudnia. Jednak jak poinformował Konrad Kozłowski z biura prasowego Urzędu Miasta, Miejski Zarząd Dróg podpisał z wykonawcą robót aneks do umowy przedłużający termin zakończenia inwestycji z 15 grudnia do 7 stycznia 2017 r.

- Powodem jest zwiększenie zakresu prac w branży kanalizacyjnej - konieczne było wykonanie trzech dodatkowych studni kanalizacyjnych na głębokości 8 m, co wydłużyło realizację inwestycji w branży drogowej o trzy tygodnie - wyjaśnia Konrad Kozłowski. 

Ratusz zapowiada, że do 7 stycznia zostanie także wprowadzona nowa stała organizacja ruchu uwzględniająca SPP - zostaną zamontowane parkomaty oraz - o ile pozwoli na to pogoda - oznakowanie pionowe. Do czasu, aż wszystko, łącznie z kompletnym oznakowaniem, będzie gotowe, parkowanie na Kazimierza Wielkiego pozostanie bezpłatne. 

- O dokładnym terminie pobierania opłat poinformujemy w odrębnym komunikacie - zapowiadają urzędnicy.

Jednocześnie prezydent informował dziennikarzy w trakcie spotkania w ratuszu:

- Wykonawca deklaruje, że mieszkańcy przejdą na pasterkę jeśli nie chodnikiem, to przynajmniej już po wykonanej drodze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE