Reklama

Rewolucja przy Auchan. Wiadukt z rondem?

Opublikowano:
Autor:

Rewolucja przy Auchan. Wiadukt z rondem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka miesięcy MZD zamknie wjazd do Auchan przy Wyszogrodzkiej, przebudowany ma zostać również wyjazd z Czwartaków - powstanie tam małe rondo. A w przyszłości miedzy Obi a Auchan ma się pojawić wiadukt z rondem prowadzącym do wszystkich centrów handlowych. Chyba że na przeszkodzie stanie… Auchan.

Już za kilka miesięcy MZD zamknie wjazd do Auchan przy Wyszogrodzkiej, przebudowany ma zostać również wyjazd z Czwartaków - powstanie tam małe rondo. A w przyszłości miedzy Obi a Auchan ma się pojawić wiadukt z rondem prowadzącym do wszystkich centrów handlowych. Chyba że na przeszkodzie stanie… Auchan.

O tym, że trzeba zmienić coś w układzie komunikacyjnym wokół Auchan, bo obecny jest niewydolny, mówiło się od dawna. Wygląda na to, że teraz sprawa nabrała rumieńców. Po pierwsze, Auchan zamierza poszerzyć wyjazd z parkingu w Czwartaków - obecnie jest tam wąskie gardło i wyjazd jest mocno utrudniony. Przed świętami i w dni, w które jest spory ruch w centrach handlowych, kierowcy stoją w ogromnym korku nawet pół godziny, żeby wyjechać z parkingu. Jako że Płock, a Podolszyce w szczególności, rondami stoją, hipermarket planuje utworzyć tam niewielkie rondo.

Po drugie, od dawna wiadomo, że trzeba zrobić coś z wjazdem na parking hipermarketu od strony Wyszogrodzkiej. Teraz jest tak, że od skrzyżowania do zjazdu na parking jest zaledwie kilkanaście metrów i kierowcy - zwłaszcza ci, którzy skręcają w lewo z Armii Krajowej, ale też ci, którzy jadą prosto z środkowego pasa za każdym razem z duszą na ramieniu przekraczają kilka pasów ruchu. Poza tym gdy jest duży ruch, samochody zjeżdżające na parking znacznie spowalniają ruch na skrzyżowaniu. - Problem jest również w tym, że krzyżują się dwa potoki ruchu - auta, które jadą do Auchan, i skręcający w prawo z Jana Pawła II w Wyszogrodzką - potwierdza Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. - Takie usytuowanie zjazdu stwarza duże niebezpieczeństwo, dlatego Miejski Zarząd Dróg uzyskał decyzję administracyjną pozwalającą na zamknięcie zjazdu do 30 czerwca br.

Auchan będzie musiał zrobić swój wjazd kilkadziesiąt metrów dalej i… właśnie tu jest pies pogrzebany. Bo hipermarket widziałby zjazd mniej więcej pośrodku swojego parkingu, Ratusz nalega z kolei, by znalazł się on na styku parkingu Auchan i parkingu Obi, w jednej linii tego nowego ronda na Czwartaków. Właśnie w tym miejscu miasto chce bowiem wybudować wiadukt z rondem podobny do tego, który funkcjonuje z powodzeniem nad Trasą ks. J. Popiełuszki prowadzącą na nowy most.

Wiadukt z rondem nad Wyszogrodzką rozprowadzałby ruch po wszystkich okolicznych centrach handlowych i hipermarketach. - Nie jest to inżynieryjnie bardzo skomplikowana konstrukcja, dlatego myślę, że w najbliższych latach taki wiadukt mógłby powstać - ocenia Hubert Woźniak. - Na razie trwają negocjacje z Auchan, bo nie wyobrażamy sobie wybudować ronda nad Wyszogrodzką prowadzącego tylko w trzech kierunkach zamiast w czterech.

Czemu Auchan upiera się przy swoim? Czekamy na odpowiedź na to pytanie.

Z naszych informacji wynika jednak, że akurat to miejsce, w którym miasto chce budować wiadukt z rondem, Auchan upatrzył sobie na lokalizację własnej stacji paliw mającej wzorem innych sklepów tej sieci powstać przy hipermarkecie.

Na zdjęciach: 1-3- zjazd z Wyszogrodzkiej na parking Auchan, który zostanie zamknięty; 4- miejsce, na wysokości którego miasto widziałoby wiadukt z rondem, 5-6 - wyjazd z parkingu na Czwartaków, gdzie ma powstać niewielkie rondo, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE