Reklama

Rewolucja drogowa przy Auchan i Mazovii

Opublikowano:
Autor:

Rewolucja drogowa przy Auchan i Mazovii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jezdnie zostaną poszerzone o nowe pasy ruchu, dodatkowe prawo- i lewoskręty, nawrotki, a przy Auchan - rondo. Przy okazji drogowcy chcą też poradzić coś na wiecznie zapchany wyjazd z hipermarketu. Jednym słowem: szykuje się spora rewolucja. Prace pochłoną 6 mln zł, z których 3 mln dostaniemy od wojewody.

Jezdnie zostaną poszerzone o nowe pasy ruchu, dodatkowe prawo- i lewoskręty, nawrotki, a przy Auchan - rondo. Przy okazji drogowcy chcą też poradzić coś na wiecznie zapchany wyjazd z hipermarketu. Jednym słowem: szykuje się spora rewolucja. Prace pochłoną 6 mln zł, z których 3 mln dostaniemy od wojewody.

Jak informuje Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, przebudowa na Podolszycach w pobliżu Auchan i Mazovii, którą szykuje Miejski Zarząd Dróg, obejmie 3,5-kilometrowy odcinek Jana Pawła II, łącznie ze skrzyżowaniami z Wyszogrodzką i Czwartaków. Zmieni się naprawdę sporo: przebudowane zostanie korkujące się w godzinach szczytu skrzyżowanie Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej i Jana Pawła II (powstaną m.in. nowe lewo- i prawoskręty), przy skrzyżowaniu Czwartaków z Jana Pawła II, od strony banku PKO, powstanie rondo, zostanie zbudowana druga jezdnia Jana Pawła II (dwa pasy ruchu) na odcinku od Wyszogrodzkiej do Czwartaków (drogowcy chcą też poradzić coś na wiecznie zakorkowany wyjazd z parkingu Auchan na Jana Pawła II ).

Z drugiej strony skrzyżowania, przy Mazovii, będzie przebudowana al. Armii Krajowej w zakresie chodników, opasek i ścieżki rowerowej przy galerii. Ponadto remontu i wzmocnienia siatką doczeka się pełna kolein nawierzchnia jezdni na całej długości Jana Pawła II i Czwartaków oraz odcinki Armii Krajowej i Sikorskiego (łącznie 31 tys. m kw.), przebudowana zostanie też infrastruktura kanalizacyjna, elektroenergetyczna i telekomunikacyjna w tym rejonie.

- Pojawi się także wiele nowoczesnych elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego takich jak wyspy, azyle dla pieszych, acykliczna sygnalizacja świetlna z latarniami w technologii LED, bariery bezpieczeństwa dla pieszych, oznakowanie poziome termo- i chemoutwardzalne w kolorze czerwonym, punktowe elementy odblaskowe na rondach - zapowiada Konrad Kozłowski. - Stworzenie odpowiedniego systemu odprowadzania wód opadowych poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Przetarg na wybór wykonawcy ma zostać ogłoszony niebawem, prace powinny ruszyć na wiosnę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przebudowa zakończy się do końca sierpnia.

Całość pochłonie 6 mln zł, ale ponieważ przebudowa tych ulic została przez komisję wojewody zakwalifikowana do realizacji w ramach rządowego programu przebudowy dróg lokalnych w 2013 r., Płock może liczyć na rządową dotację w wysokości połowy kosztów inwestycji, czyli 3 mln zł. Druga część to wkład własny miasta. Ponadto 200 tys. zł dołożą Wodociągi Płockie, 10 tys. - Fortum, a po 15 tys. zł - firmy DT-SPV 13 (galeria Wisła) i Lewandpol (galeria Mazovia).  Dodatkowo, w ramach tych samych prac, ale już w zakresie drugiej inwestycji za 1,5 mln zł całkowicie finansowanej z pieniądzy miasta, wyremontowane zostanie 5 tys. mkw. Wyszogrodzkiej, a także elementy tego skrzyżowania o powierzchni ok. 2,5 tys. m kw. (dodatkowe nawrotkki, skręty itp.).

Jak podkreśla Konrad Kozłowski, wszystkie te inwestycje w obrębie dwóch ważnych skrzyżowań Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej i Jana Pawła II (jedno łączące Podolszyce północne z południowymi przy Auchan i Mazovii, drugie łączące Zielony Jar z Podolszycami Południe przy Wiśle i Panoramie) usprawnią układ komunikacyjny w tej części miasta. - Po przebudowie na Podolszycach („zachód” i „wschód”) powstanie nowy układ komunikacyjny z trzema rondami i wyremontowanymi jezdniami, chodnikami i ścieżkami rowerowymi - zapowiada Konrad Kozłowski.

W ramach rządowego programu na całym Mazowszu wyremontowane i wybudowane zostaną 104 km dróg lokalnych za 116 mln zł, z czego 48 mln to rządowe dofinansowanie.


O przebudowie skrzyżowań na Zielonym Jarze i przy galerii Wisła czytaj też: Dwa nowe ronda powstaną na PodolszycachUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE