Reklama

Remont w byłej przychodni. Co tam będzie?

Opublikowano:
Autor:

Remont w byłej przychodni. Co tam będzie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont pomieszczeń w byłej przychodni na Reja, by mogły się tam przenieść oddziały opieki psychiatrycznej. Ile kosztował remont, skoro wcześniej mówiło się o milionach złotych?

Trwa remont pomieszczeń w byłej przychodni na Reja, by mogły się tam przenieść oddziały opieki psychiatrycznej. Ile kosztował remont, skoro wcześniej mówiło się o milionach złotych?

O tym, że w byłej przychodni Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej na Reja będzie się mieścić placówka zapewniająca  opiekę psychiatryczną, mówiło się od kilku lat. Teraz plany zaczynają nabierać rumieńców - trwa remont tych pomieszczeń, które zostaną zaadaptowane na potrzeby psychiatrii ambulatoryjnej.

Jak dowiedzieliśmy się od Marka Stawickiego, wiceprezesa Płockiego , docelowo w budynku byłej przychodni mają się mieścić dzienny oddział psychiatryczny, poradnia leczenia uzależnień i poradnia zdrowia  psychicznego. Szpital św. Trójcy chciałby tam również uruchomić dzienny ośrodek leczenia uzależnień, o ile NFZ uruchomi procedurę umożliwiającą uzyskanie takiego kontraktu.

Jeśli się nie uda, wtedy na Reja powstanie na początek dzienny ośrodek psychiatryczny, który przeniesie się z dotychczasowej siedziby na Kościuszki (vis a vis starego szpitala).

Niezależnie od tego, czy będzie to jednostka zajmująca się leczeniem uzależnień czy dzienny ośrodek psychiatryczny, Płocki ZOZ chce, by zaczęła działać w byłej przychodni na Reja jeszcze przed wakacjami. - Dokładne terminy uruchomienia działalności uzależnione są od efektów naszych rozmów z NFZ, ale można zakładać, że pierwsza jednostka rozpocznie pracę pod koniec drugiego kwartału - zapowiada Marek Stawicki.

Z kolei latem z dotychczasowej siedziby na Miodowej na Reja mają się przenieść poradnie:  leczenia uzależnień i zdrowia psychicznego.  

Wspomniane poradnie będą zajmować dwie dolne kondygnacje budynku, zagospodarowanie trzeciej kondygnacji to ewentualnie 2017 r.

Obecnie trwa wykańczanie pomieszczeń i dostosowywanie ich do potrzeb placówki. - Wszystkie nakłady od montażu windy do zakończenia etapu umożliwiającego przeniesienie wszystkich poradni, to rząd 300 tys. zł - podaje Płocki ZOZ. - Obecnie trudno oszacować koszty kolejnego etapu, czyli modernizacji ostatniego piętra oraz elewacji zewnętrznej. Będzie to uzależnione od dokładnego profilu działalności.

Wydane dotąd pieniądze to znacznie mniej niż miliony złotych przewidywane na remont, które kilka lat temu władze szpitala św. Trójcy podawały jako powód zamknięcia przychodni na Reja i przekazania kontraktu niepublicznej placówce zdrowia.

 O kontrowersjach czytaj też:

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE