Reklama

Remont przedszkola na półmetku. Byliśmy w środku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Remont przedszkola na półmetku. Byliśmy w środku [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejskie Przedszkole nr 3 jest na półmetku remontu. Dziennikarze mieli dziś okazję zajrzeć do środka placówki, w której nadal toczą się prace.

Miejskie Przedszkole nr 3 jest na półmetku remontu. Dziennikarze mieli dziś okazję zajrzeć do środka placówki, w której nadal toczą się prace. 

Już na pierwszy rzut oka z zewnątrz widać, że do oddania budynku jeszcze sporo brakuje. Firma wykonująca prace zapewnia jednak, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i termin oddania inwestycji nie jest zagrożony. Remont zaczął się w października 2016 roku i powinien się zakończyć do 14 stycznia 2018 roku. Do użytku zostanie oddanych dziewięć oddziałów. 

- W tej chwili zaawansowanie prac w przypadku budynku to ok. 64% - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Prace rozbiórkowe są niemal zakończone, a ogrodzenie ukończone w połowie. 

Koszt remontu szacowany jest na ok. 6 mln złotych. Miasto zapłaciło na razie 3,4 mln złotych. Za tę kwotę przebudowany został budynek, powstaną cztery place zabaw, 9 sal dla dzieci, stołówka i spora sala gimnastyczna. 

- W starym budynku przedszkola znajdowała się stacja transformatorowa, obsługująca tę część osiedla - wskazywał na bloki za osiedlem Andrzej Niedbała, dyrektor wydziału inwestycji i remontów w Ratuszu. - Trzeba było zawrzeć kilka nowych umów, żeby ją wynieść z budynku. 

We wnętrzu budynku również toczy się mnóstwo prac. Ułożone są już płytki w niektórych toaletach, ale nadal ze ścian zwisają grube pęki kabli. Na montaż czekają też m.in. dwie windy, które będą obsługiwały kuchnię. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE