Reklama

Remont pasażu budzi emocje. "Nie chcemy toalet pod oknami" [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Remont pasażu budzi emocje. "Nie chcemy toalet pod oknami" [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwrócił się do nas mieszkaniec Płocka, który w imieniu lokatorów bloku przy ul. Płoskiego 8 zabrał głos w sprawie remontu pasażu Roguckiego. Choć inwestycja cieszy wszystkich, lokalizacja miejskich toalet budzi poważne zastrzeżenia.

Zwrócił się do nas mieszkaniec Płocka, który w imieniu lokatorów bloku przy ul. Płoskiego 8 zabrał głos w sprawie remontu pasażu Roguckiego. Choć inwestycja cieszy wszystkich, lokalizacja miejskich toalet budzi poważne zastrzeżenia.

- Tak cieszyliśmy się bardzo, że zaczął się remont pasażu, ale teraz jesteśmy wręcz oburzeni - napisał Czytelnik. - Przyjedźcie zobaczyć sami, gdzie będzie toaleta publiczna i górka. Pod samymi oknami ją budują. Gdzie sens, gdzie logika? Mają kilometr do wykorzystania, wielki teren, a robią ubikacje pod samymi naszymi oknami. Gdzie będzie śmierdziało w lato i mogą być insekty i wszystko. Z kolei zimą dzieciaki będą jeździć na sankach i hałasować pod oknami. 

Temat jest o tyle istotny, że o budowę kolejnych publicznych toalet często apelują sami mieszkańcy, a umiejscowienie jej na pasażu Roguckiego z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców i turystów. 

- Toalety publiczne to także miejsca, gdzie możemy nie tylko załatwić potrzeby fizjologiczne ale także np. przewinąć dziecko, wziąć prysznic czy uzyskać doraźną pomoc przedlekarską w nagłej sytuacji - zauważa Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Płocka.

Poprosiliśmy jednak o komentarz w sprawie lokalizacji budowanych pomieszczeń oraz ich możliwej uciążliwości dla mieszkańców bloku przy ul. Płoskiego 8.

- Obawy Państwa Czytelnika związane robactwem i fekaliami są całkowicie niezasadne - informuje Konrad Kozłowski. - Toaleta nie będzie latryną lecz nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem o kilku funkcjach. Wewnątrz, prócz typowych łazienek, damskich i męskich, będą również: WC dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie służące do przewijania małych dzieci i niewielki punkt doraźnej pomocy. 

Urząd Miasta zapewnia jednocześnie, że w toalecie będzie personel, którego jednym z zadań będzie utrzymanie pomieszczeń w najwyższej czystości. Jak będzie wyglądał budynek, który wzbudził kontrowersje mieszkańców można zobaczyć w załączonej galerii.

Podobne obiekty funkcjonują w Płocku na placu Narutowicza, ul. Grodzkiej, w Parku Północnym czy na dworcu przy ul. Dworcowej i jak zapewnia Urząd Miasta spełniają wysokie standardy sanitarne i estetyczne. 

[ZT]18123[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE