Reklama

Remont kolejnego fragmentu al. Kilińskiego

Opublikowano:
Autor:

Remont kolejnego fragmentu al. Kilińskiego  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz poinformował o zamknięciu dla ruchu trzeciego fragmentu al. Kilińskiego między skrzyżowaniem z ul. Kolegialną a ul. Mostową.

Ratusz poinformował o zamknięciu dla ruchu trzeciego fragmentu al. Kilińskiego między skrzyżowaniem z ul. Kolegialną a ul. Mostową.

– Pierwsze dwa fragmenty al. Kilińskiego – między Al. Jachowicza, a skrzyżowaniem z ul. Kolegialną – są prawie w całości już przebudowane. Prawie, ponieważ trzeba jeszcze na nich ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu. Prace te odbędą się wiosną. Z kolei w najbliższą środę, 8 stycznia wykonawca przebudowy al. Kilińskiego przeniesie się z robotami na odcinek alei leżący między skrzyżowaniem z ul. Kolegialną, a skrzyżowaniem z ul. Mostową, Norbertańską i Warszawską – powiadomił Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Wskazane skrzyżowania pozostaną jednak na razie przejezdne. Ich przebudowa zacznie się na przełomie marca i kwietnia. Na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z ulicami Mostową, Warszawską i Norbertańską powstanie klasyczne rondo. – Przebudowa jest kompleksowa. W al. Kilińskiego powstaje przede wszystkim kanalizacja deszczowa. Kolektory dotychczasowej – ogólnospławnej – będą od tej pory kanalizacją wyłącznie sanitarną. Przy okazji powstaje nowa nawierzchnia i przebudowane są niektóre skrzyżowania. Nowe będą chodniki, instalowane jest nowe oświetlenie, drogowcy budują  także drogę rowerową – dodał

Prace będą kosztowały łącznie 38 mln zł. Według planu powinny zakończyć się na koniec maja 2020 roku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE