Reklama

Remont Antypodkowy. Zobacz zmiany[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Remont Antypodkowy. Zobacz zmiany[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa remont płockiej Antypodkowy - w ostatnich latach wyładniał zwłaszcza dziedziniec budynku na Nowym Rynku, teraz zmienia się także kostka wokół i wewnątrz budynku.

Trwa remont płockiej Antypodkowy - w ostatnich latach wyładniał zwłaszcza dziedziniec budynku na Nowym Rynku, teraz zmienia się także kostka wokół i wewnątrz budynku.

Cóż, nie da się ukryć, że Antypodkowa nigdy nie grzeszyła urodą - budynek dzielący Nowy Rynek na dwie części, który jest własnością Spółdzielni Rzemieślniczej Wielobranżowej, czasy względnej świetności miał dawno za sobą. Nie dość, że jest mało urodziwy w samej swej istocie, to jeszcze każdy pamięta sprzed lat bure barwy elewacji, pstrokate reklamy, zniszczona kostka, a przede wszystkim ponury, obskurny dziedziniec bynajmniej nie dodawały mu szyku.

W ostatnich latach Antypodkowa wyładniała i przeszła gruntowany remont - i od frontu, i na dziedzińcu. Na zewnątrz między innymi pomalowano ściany na jasne, pastelowe kolory.  Na zewnątrz, co parę kroków, ustawiono donice z kwiatami. Ładnie wygląda prostokąt składający się z 42 złotych i brązowych tabliczek z nazwami mieszczących się w Antypodkowie firm i sklepów. Już jakiś czas temu wymieniono też balustrady na charakterystycznym dziedzińcu i prowadzące do niego schody.

Teraz wymieniono też kostkę brukową  na szarą, z wzorem żółtych kwadratów - ta, która była do tej pory, liczyła bez mała 40 lat. Taki sam wzór jest na zewnątrz i na dziedzińcu. Prace cały czas jeszcze trwają, ale gołym okiem widać, że są już na finiszu. Za remont odpowiada firma Lipowski, płaci za niego Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa.

Jednak trudno w tym miejscu nie zapytać, co dalej z Nowym Rynkiem. Od zakończenia warsztatów na temat jego przyszłości minął już szmat czasu, a sprawa jakby utknęła w miejscu. Co będzie z placem w centrum miasta, skoro podczas warsztatów nie udało się wypracować spójnej wizji  jego zagospodarowania (jak pisaliśmy, ścierały się tam różne wizje, choćby urządzenia tam zielonego skweru)? I jak to się ma do trwającego właśnie remontu Antypodkowy? Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, najprawdopodobniej w przyszłorocznym budżecie znajdą się pieniądze na opracowanie koncepcji zagospodarowania Nowego Rynku.

W dwupiętrowej Antypodkowie, która powstała, by zasłonić zrujnowane już wówczas XIX-wieczne hale na planie podkowy,  mieści się blisko 40 sklepów i zakładów usługowych, m.in. zakład fotograficzny, zegarmistrzowie, pracownie krawieckie, butiki, biura.

Fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE