Reklama

Remont al. Kilińskiego w toku. Niedługo czas na al. Jachowicza

Opublikowano:
Autor:

Remont al. Kilińskiego w toku. Niedługo czas na al. Jachowicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Al. Kilińskiego jest nieprzejezdna. Trwają prace na odcinkach między ul. 3 Maja a ul. Sienkiewicza oraz ul. Sienkiewicza i Kolegialną, a także na ul. Warszawskiej. – Wyprzedzamy harmonogram, co nas bardzo cieszy – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski.

Al. Kilińskiego jest nieprzejezdna. Trwają prace na odcinkach między ul. 3 Maja a ul. Sienkiewicza oraz ul. Sienkiewicza i Kolegialną, a także na ul. Warszawskiej. – Wyprzedzamy harmonogram, co nas bardzo cieszy – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Tomasz Żulewski.

– Cały odcinek od mostu do ul. Warszawskiej mamy już niemal zrealizowany. Tak samo jest po stronie Radziwia, od ronda Lajourdie do mostu im. Legionów Piłsudskiego. Do położenia pozostała warstwa ścieralna asfaltu – wskazuje dyrektor MZD, Tomasz Żulewski. - Na ul. Warszawskiej trwa budowa kanalizacji deszczowej – przy czym zaawansowanie prac ocenił na 50 proc.

Z kolei na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. 3 Maja trwają prace drogowe. Być może w ciągu miesiąca rozpoczną układanie warstw asfaltu, natomiast realizacja całości prac powinna zakończyć się na tym odcinku do końca października. – Ale zakładamy, patrząc na postęp robót i zaawansowanie, że to nastąpi zdecydowanie wcześniej.

Jeśli chodzi o udostępnienie mostu na potrzeby kierowców, nadal utrzymywana jest data 30 września 2019 r. Jednak kierowcy muszą przyzwyczajać się do myśli, że po otwarciu mostu zostanie zamknięta południowa część ul. Jachowicza na odcinku od ul. 11 Listopada do al. Kilińskiego. Prace mają związek z budową kanalizacji deszczowej, odtworzeniem nawierzchni i chodników oraz wymianą oświetlenia. – Objazd będzie poprowadzony równoległą drogą, czyli ul. 3 Maja, można skorzystać z łącznika między al. Jachowicza a 3 Maja, dalej skręcić na rondzie i dojechać do al. Kilińskiego – wyjaśnia Żulewski. –. Może uda się wykonać prace na południowej jezdni szybciej, ale wstępnie zakładamy dwa miesiące.

Jak już wcześniej informowaliśmy, prace dodatkowo obejmą także fragment al. Jachowicza, a dokładnie do przebudowy są skrzyżowania: al. Piłsudskiego z ul. Otolińską, al. Jachowicza i al. Kilińskiego; po jej zakończeniu w kierunku Międzytorza i Podolszyc poprowadzą trzy pasy (a nie dwa), pozostanie też prawoskręt z al. Jachowicza w al. Kilińskiego, wydłużony zostanie lewoskręt z al. Piłsudskiego w al. Kilińskiego.

Światła na skrzyżowaniu al. Kilińskiego z ul. Sienkiewicza na razie pozostaną wyłączone. – Zdecydowaliśmy się na to pod wpływem telefonów od mieszkańców. Będziemy sukcesywnie oddawać kolejne zrealizowane odcinki al. Kilińskiego, stąd sygnalizacja zostanie ponownie włączona wraz z uruchomieniem odcinka od ul. Sienkiewicza do ul. 3 Maja – dodał dyrektor MZD.

[ZT]23420[/ZT]

Fot. Rozkopana al. Kilińskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Kolegialnej,

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE