Reklama

Reklama

Rekrutacja za pasem. Ósmoklasisto, sprawdź, co oferuje Ci "Ekonomik"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rekrutacja za pasem. Ósmoklasisto, sprawdź, co oferuje Ci "Ekonomik" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W maju uczniowie szkół ponadpodstawowych będą musieli zdecydować o swojej dalszej przyszłości. Wybór szkoły jest bardzo ważny, więc warto go podjąć świadomie. Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, otwiera się przed swoimi przyszłymi uczniami na specjalnych transmisjach live.

Reklama

Wybór szkoły determinuje przyszłość. Warto zastanowić się nad swoją dalszą ścieżką edukacji bo to już niedługo będzie stanowiło o wartości na rynku pracy. 

Dlaczego warto postawić na technikum? W Polsce brakuje specjalistów wielu dziedzin i mówiąc wprost - osoba z zawodem w ręku bez problemu znajdzie zatrudnienie. 

- Już od paru lat pracodawcy czekają za drzwiami, chcąc zatrudniać naszych absolwentów. To pracodawcy dzwonią do nich. Oferują stałą pracę w dużych firmach w Płocku, już nawet w III i IV klasach. Można powiedzieć, że połowa naszych dorosłych uczniów dorabia - mówi Ireneusz Szychowski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku. 

Nauka w technikum trwa o rok dłużej niż w liceum ogólnokształcącym, ale za to po jego ukończeniu absolwent posiada certyfikat zawodowy. Poza tym, taka ścieżka nie zamyka drogi do zdania matury i studiów wyższych. 

Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich zawsze organizował drzwi otwarte. Uczniowie mogli przyjść, obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami i starszymi kolegami. Pandemia wymusiła zmianę zasad gry, ale szkoła wychodzi temu naprzeciw. Poszczególne zawody były omawiane podczas transmisji live na Facebooku.Wszystkie live zostały zapisane na FB "Ekonomika", więc w każdym momencie można je obejrzeć czy do nich wrócić.

- Uczniowie często pytają o praktyki: co, jak i gdzie, a także o to, czy się dostaną do szkoły - uśmiecha się Marcin Werner, jeden z nauczycieli w "Ekonomiku" - Co środę omawiamy po dwa zawody. Trzy transmisje live już za nami, a na koniec szykujemy hit: transmisję z dyrektorem. Nie boimy się trudnych pytań, do któych zachęcamy.

Szkoła zapewnia praktyki, które ze względów pandemicznych odbywają się w formie zdalnej, do której świetnie przygotował się "Ekonomik", a mianowicie zakupił specjalny program, w którym uczniowie mogą próbować swoich sił.

- Uczniowie mogą poczuć się jak w prawdziwej firmie, ponieważ program daje nam możliwość symulacji różnego rodzaju przedsiębiorstw. Uczestnicy danego programu mogą być na stanowiskach od pracownika po prezesa danej firmy. Otrzymują zadania, którym muszą sprostać - dodaje dyrektor.

W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich planuje utworzenie aż 7 oddziałów: 6 w technikum i 1 w szkole branżowej. Uczniowie mogą wybrać spośród poniższych kierunków:

  • technik ekonomista
  • technik handlowiec,
  • technik hotelarstwa,
  • technik organizacji turystyki,
  • technik logistyk,
  • technik eksploatacji portów i terminali.
Najbliższy live z dyrektorem już w środę 5 maja o godz. 15:00 na FB "Ekonomika".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE