Reklama

Rekrutacja już od poniedziałku. Do wyboru aż 31 płockich szkół

Opublikowano:
Autor:

Rekrutacja już od poniedziałku. Do wyboru aż 31 płockich szkół - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 15 czerwca o godz. 8 rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2020/21 do klas I szkół ponadpodstawowych w Płocku. Ostateczne listy osób przyjętych i nieprzyjętych placówki ogłoszą 19 sierpnia.

W poniedziałek 15 czerwca o godz. 8 rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2020/21 do klas I szkół ponadpodstawowych w Płocku. Ostateczne listy osób przyjętych i nieprzyjętych placówki ogłoszą 19 sierpnia.

Szczegóły przedstawił ratusz. Rekrutacja wspierana będzie przez system elektroniczny. Co to oznacza?

- Kandydaci, czyli uczniowie klas VIII szkół podstawowych, będą posługiwać się indywidualnymi kontami naborowymi, dostępnymi poprzez:  http://ppo.zjoplock.pl  lub  https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl 15 czerwca 2020 r. od godz. 8, niezależnie od szkoły podstawowej do której uczęszczają, samodzielnie rejestrują się przez wybór opcji "Wypełnij nowy wniosek" - informują w urzędzie miasta. - Na podstawie numeru PESEL i wpisanego na pierwszej stronie formularza hasła, system automatycznie założy konto kandydata. Numer PESEL i utworzone hasło posłużą do logowania.

W rekrutacji elektronicznej bierze udział 31 płockich szkół: - 13 liceów ogólnokształcących, 10 techników, 7 branżowych szkół I stopnia oraz liceum plastyczne. 

Ponieważ wciąż są problemy i zagrożenia związane z koronawirusem, wypełnione, wydrukowane i podpisane wnioski należy przesyłać do szkoły tzw. pierwszego wyboru pocztą elektroniczną jako zdjęcie/skan na skrzynkę e-mail szkoły lub faksem.

Minister Edukacji Narodowej zdecydował, że rejestracja kandydatów potrwa do 10 lipca do godz. 15. Wyjątek stanowią oddziały: dwujęzyczny/międzynarodowy oraz sportowe/szkoły mistrzostwa sportowego, do których kandydaci składają wnioski wyłącznie w terminie 15 czerwca od godz. 8 do 22 czerwca do godz. 15. W tym ostatnim przypadku dochodzą próby sprawności fizycznej (23 czerwca - 7 lipca, w zależności od placówki). W tym samym terminie przewidziano sprawdzian kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowych z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania.

Od 15 czerwca do 14 sierpnia można będzie pobierać - ze szkół prowadzących kształcenie w danym zawodzie - skierowanie na wymagane badania lekarskie, w przypadku wyboru przez kandydata technikum lub branżowej szkoły I stopnia. Z kolei uzupełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły (kopia świadectwa ukończenia szkoły podstawowej) przewidziano w dniach 26 czerwca - 10 lipca, a zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty - od 31 lipca do 4 sierpnia.

Kandydaci mogą dokonywać zmian w wyborze od 31 lipca do 4 sierpnia. Ogłoszenie przez szkoły list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia nastąpi 12 sierpnia br. o godz. 14. Zakwalifikowani będą składali oryginały dokumentów i zaświadczenia lekarskie od 13 do 18 sierpnia.

Ostateczne listy osób przyjętych i nieprzyjętych szkoły ogłoszą 19 sierpnia o godz. 14.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE