Reklama

Reklama

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Które licea i technika w Płocku oceniono najlepiej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2022. Które licea i technika w Płocku oceniono najlepiej?  - Zdjęcie główne

Rozpoczęła się rekrutacja do liceów, techników i szkół branżowych | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak płockie szkoły ponadpodstawowe wypadają na tle innych placówek w Polsce? Przy okazji rozpoczęcia rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych przypominamy, które z nich znalazły się wśród najlepiej ocenianych. Które miejsca zajęły w corocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy”?

Reklama

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok 2022/2023. Od 16 maja absolwenci podstawówek mogą brać udział w tegorocznym naborze rejestrując się na stronie internetowej https://ppo.zjoplock.pl/rekrutacje lub https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl, wyszczególniając swoje preferencje dotyczące dalszego etapu kształcenia. Kandydaci mogą się tam również zapoznać z asktualnymi ofertami kształcenia poszczególnych szkół. W rekrutacji bierze udział 10 płockich techników, 8 szkół branżowych, 12 liceów ogólnokształcących oraz 1 liceum plastyczne. Jak szkoły ponadpodstawowe z Płocka wypadły w ogólnopolskim, dorocznym rankingu miesięcznika „Perspektywy”? Czy tegoroczni absolwenci podstawówek będą kierować się jego rekomendacjami? 

Płockie licea i technika. Które z nich oceniono najlepiej? 

„Perspektywy” to edukacyjny miesięcznik wydawany z myślą o młodzieży. Co roku publikuje ogólnopolskie rankingi szkół - między innymi liceów ogólnokształcących i techników. Zestawienia przygotowywane są w oparciu o oficjalne źródła i dane pochodzące z komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej. W tegorocznych zestawieniach znalazły się również szkoły z Płocka. 

Wśród tysiąca szkół, które pojawiły się w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2022 miesięcznika „Perspektywy” znalazły się trzy płockie licea. 98. miejsce z 54.91 pkt. zajęło LO im. marsz. Stanisława Małachowskiego. III LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Marii Dąbrowskiej, z liczbą 46,69 pkt., zajęło 259. pozycję. 888. miejsce przypadło III LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Władysława Jagiełły. Szkoła uzyskała wynik 34,50 pkt. W głównym Rankingu Techników 2022 także znalazła się jedna z płockich placówek. Spośród pięciuset wyszczególnionych szkół 25. miejsce zajął Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza – szkole przyznano 69,56 pkt. 

Drodzy absolwenci, myśleliście o wyborze tych szkół? A może planujecie kontynuować naukę w innych płockich liceach czy technikach? Dajcie znać! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy