Reklama

Reklama

Rekordowo droga Wielkanoc. Ile wydamy na święta?

Opublikowano: 28 marca 2018 06:00
Autor:

Rekordowo droga Wielkanoc. Ile wydamy na święta? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Badania konsumenckie pokazują, że średnie gospodarstwo domowe w tym roku przeznaczy na organizację nadchodzących świąt około 520 zł. Niektóre produkty w naszych koszykach będą droższe. Podwyżka cen nie ominęła jajek, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt Wielkanocnych. Ile wydamy na wielkanocne koszyki w popularnych marketach w Płocku?

Reklama

Badania konsumenckie pokazują, że średnie gospodarstwo domowe w tym roku przeznaczy na organizację nadchodzących świąt około 520 zł. Niektóre produkty w naszych koszykach będą droższe. Podwyżka cen nie ominęła jajek, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt Wielkanocnych. Ile wydamy na wielkanocne koszyki w popularnych marketach w Płocku?

Według analityków, w tym roku na zakupy wielkanocne wydamy średnio o 126 zł więcej niż przed rokiem. W tym roku więcej zapłacimy m.in. za jajka i masło, zdecydowanie droższe w porównaniu z zeszłym  rokiem są również krajowe owoce. 

Pocieszeniem dla miłośników domowych wypieków będzie wiadomość, że sporo produktów, wykorzystywanych do pieczenia dostaniemy w podobnych albo nawet niższych cenach niż w marcu 2017 roku. Podobnie jak przed rokiem zapłacimy za twaróg i mąkę, a ceny cukru mogą być nawet o 1/3 niższe. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny popularnych produktów w płockich sklepach. 

W sieci sklepów Mila kupimy: 1 kg cukru za 2,49 zł, 1 kg kiełbasy białej surowej za 14,99 zł, masło extra 200 g za 4,49 zł, mleko za 2,49 zł, mąkę pszenną za 2,29 zł, kg makowca kosztuje tu 17,99 zł, mazurek jest w cenie 14,99 zł za 1 kg, a za 10 sztuk jajek zapłacimy 6,99 zł. 

W Auchan kupimy: 1 kg cukru za 2,89 zł, 1 kg kiełbasy białej surowej za 12,99 zł, masło extra 200 g 4,99 zł, mleko za 2,29 zł, mąkę pszenną za 1,89 zł, kg makowca kosztuje tu 13,31 zł, mazurek 200 g kupimy za 6,99 zł, za 10 sztuk jajek zapłacimy 7,99 zł.

W Biedronce kupimy: 1 kg cukru za 2,49 zł, 1 kg kiełbasy białej surowej za 9,90 zł, mąkę pszenną za 0,99 zł, kg makowca kosztuje tu 15 zł, mazurek 400 g kupimy za 7,50 zł, za 30 sztuk jajek zapłacimy 7,95 zł. 

W Lidlu kupimy: 1kg cukru za 2,90 zł, 1 kg kiełbasy białej surowej za 8,98 zł, kg makowca kosztuje tu 17,48 zł, mleko za 2,49 zł, 12 sztuk jajek kosztuje tu 6,49 zł, 

W sklepach sieci Kaufland kupimy: 1 kg cukru za 2,49 zł, 1 kg kiełbasy białej surowej za 13,98 zł, mąkę za 1,39 zł, mazurek 250 g za 8,99 zł, 10 sztuk jajek za 5,99 zł.

W sklepach Piotr i Paweł kupimy: 1 kg cukru za 1,99 zł, 1 kg kiełbasy białej surowej za 14,80 zł, mąkę za 2,29 zł, mleko za 2,69 zł, a za 20 sztuk jajek zapłacimy 6,99 zł.

Ceny oczywiście będą ulegały zmianie, a im bliżej świąt z pewnością pojawią nowe promocje. Większość z nas nie czeka jednak z zakupami na ostatnią chwilę i do sklepów wybrała się już w miniony weekend, korzystając także z handlowej niedzieli. 

Bez względu na to, co znajdzie się na świątecznych stołach i ile za to zapłacimy warto podczas nadchodzących świąt docenić przede wszystkim możliwość spotkania z bliskimi, która z pewnością zrekompensuje minuty spędzone w sklepowych kolejkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.