Reklama

Rekordowa liczba propozycji. Kocia piękność już z imieniem

Opublikowano:
Autor:

Rekordowa liczba propozycji. Kocia piękność już z imieniem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracowników płockiego ogrodu zoologicznego zaskoczyła rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu na wybór imienia dla naszej tygrysicy. Aż siedem osób wytypowało identyczne imię dla kociej piękności.

Pracowników płockiego ogrodu zoologicznego zaskoczyła rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu na wybór imienia dla naszej tygrysicy. Aż siedem osób wytypowało identyczne imię dla kociej piękności.

Tygrysica nie jest już bezimienną kotką. Ma teraz imię zaczerpnięte z mitologii, bowiem imię Luna nosiła rzymska bogini Księżyca, a ta była z kolei kojarzona z grecką boginią Selene. Jako ciekawostkę można dodać, że takie imię miała kotka z popularniej niegdyś bajki „Czarodziejka z Księżyca”.

Wybór imienia wiązał się ze sporym przesiewem, zgłoszono aż 258 propozycji. Okazało się, że imię Luna wytypowało siedem osób. W piątek wręczono nagrody rzeczowe od zoo i od sponsora – PKN Orlen. Na koniec zwycięzcom zaproponowano możliwość poznania od kulis pracy przy zwierzętach. Trzeba przyznać, że Luna potrafi zaskakiwać. Raz leży sobie spokojnie pod iglastymi gałęziami, a za chwilę pokazuje swój koci charakterek, prezentując ostre kły (te górne sięgają u tygrysów syberyjskich od 7,5 do 9 cm). Bynajmniej wtedy już nie wygląda na słodką kotkę.

Nasza Luna urodziła się w październiku 2015 roku w czeskim Ogrodzie Zoologicznym w Zlinie. Do samca Lorda dołączyła pod koniec 2016 roku. Odtąd mieszkają sobie w płockim ogrodzie wspólnie. Tygrysy syberyjskie są pod całkowitą ochroną, na wolności żyje ich od 350 do 400 osobników.

[ZT]13908[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE