Reklama

Rehabilitował skoczków narciarskich. Pomógł też chłopcu z naszego regionu

Opublikowano:
Autor:

Rehabilitował skoczków narciarskich. Pomógł też chłopcu z naszego regionu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Franek Matuszewski z Gostynina przeszedł operację kręgosłupa, która ułatwi mu poruszanie się oraz zapewni poprawną pozycję podczas siedzenia. Zabieg odbył się w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Chłopiec wraca do pełni sił pod okiem fizjoterapeuty, doskonale znanego fanom skoków narciarskich Rafał Kota.

Franek Matuszewski z Gostynina przeszedł operację kręgosłupa, która ułatwi mu poruszanie się oraz zapewni poprawną pozycję podczas siedzenia. Zabieg odbył się w Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem. Chłopiec wraca do pełni sił pod okiem fizjoterapeuty, doskonale znanego fanom skoków narciarskich Rafał Kota.

Franek ma 12 lat, porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga ciągłej opieki wielu specjalistycznych poradni.  6 czerwca 2017 roku został zakwalifikowany do eksperymentalnej terapii leczenia MSC. Terapia leczenia komórkami macierzystymi dotycząca takiego schorzenia daje niesamowite efekty. Celem terapii jest przywrócenie pełnej sprawności fizjologicznej i ruchowej Franka. 

Chłopiec przeszedł też niedawno operację kręgosłupa. Jej celem było zmniejszenie skoliozy. Przy okazji Franek miał możliwości zapoznać się z Rafałem Kotem, który z Uniwersyteckim Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Zakopanem specjalizuje się w fizjoterapii ortopedycznej, w szczególności schorzeniami i urazami kręgosłupa, stawów biodrowych, kolanowych i barkowych. Przede wszystkim R. Kot znany jest jako wieloletni fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków narciarskich oraz telewizyjny ekspert tej dyscypliny sportowej. 

Franek czuje się coraz lepiej, a przed nim kolejne ważne wydarzenie. W połowie kwietnia powinien bowiem przyjąć kolejną, trzecią już dawkę komórek macierzystych. Pierwszą dawkę chłopiec przyjął 7 listopada ubiegłego roku, kolejną 13 lutego - obie w w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE