Reklama

Reggae na Cholerce,tort dla biskupa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Reggae na Cholerce,tort dla biskupa [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od piątku trwa w Płocku Festiwal Młodych 2014. Młodzi ludzie pozjeżdżali się na Cholerkę, aby przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Jednakże festiwal to nie tylko modlitwa. Także tętniące życiem miasteczko namiotowe, warsztaty tematyczne i fantastyczna zabawa podczas koncertów.

Od piątku trwa w Płocku Festiwal Młodych 2014. Młodzi ludzie pozjeżdżali się na Cholerkę, aby przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Jednakże festiwal to nie tylko modlitwa. Także tętniące życiem miasteczko namiotowe, warsztaty tematyczne i fantastyczna zabawa podczas koncertów.

W piątek festiwal rozpoczął się występem Maleo Reggae Rockers, w sobotę był koncert Propaganda Dei na terenie parafii św. Józefa, który okazał się zastrzykiem niesamowicie pozytywnej energii. Kilku muzyków, w tym jeden salezjanin, wyszło na scenę z gitarami i kilkoma instrumentami dętymi, aby zagrać reggae, przy którym ręce i nogi same podrygiwały do zabawy.

Dosłownie każdy, czy to młody, czy to starszy, ksiądz czy też członek festiwalowego patrolu przyłączał się pod wężyk sunący między dwoma scenami w festiwalowym miasteczku. Wszyscy radośni i rozśpiewani. Ich inspiracją jest oczywiście to, co Bóg daje człowiekowi w każdej chwili, niosąc zarówno miłość i radość, jak i gorsze chwile, po których trzeba się jakoś podnieść.

Zaraz po koncercie rozpoczęły się poszukiwania niedzielnych solenizantów, czyli Piotrów i Pawłów, aby wręczyć im upominki. Do młodych wyszedł biskup płocki Piotr Libera, który otrzymał od nich naręcze czerwonych róż i duży tort ze specjalną dedykacją. Oczywiście natychmiast ustawiła się do księdza biskupa duża kolejka po kolejne kawałki wypieku osobiście odkrawane przez ordynariusza diecezji .

Fot. Portal Płock

Zdjęcia z koncertu Maleo Reggae Rockers w naszej galerii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE