Reklama

Ratusz wydał 123 tys. zł na kalendarze

Opublikowano:
Autor:

Ratusz wydał 123 tys. zł na kalendarze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogie kalendarzowe zakupy wytknęli Ratuszowi przedstawiciele PiS. Na kalendarze miasto wydało ponad 123 tys. zł.

Drogie kalendarzowe zakupy wytknęli Ratuszowi przedstawiciele PiS. Na kalendarze miasto wydało ponad 123 tys. zł.

Zbytnią rozrzutność w świątecznych zakupach wytknęli urzędowi radni i parlamentarzyści PiS podczas konferencji podsumowującej okiem opozycji trzy lata rządów prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

Faktycznie cena może przyprawiać o zawrót głowy - Ratusz wydał na kalendarze w sumie ponad 123 tys. zł. W sumie, bo rozstrzygnięto dwa przetargi. Pierwszy dotyczył zamówienia kalendarzy promocyjnych. Tu wykonawca wyłoniony w przetargu musiał dostarczyć kilka tysięcy m.in. kalendarzy planszowych (1,5 tys. sztuk), trójdzielnych (1,3 tys.), plakatów (500 sztuk) i 15 tys. malutkich kalendarzy-listków. Za wszystkie trzeba było zapłacić firmie Janter z Biskupca ponad 30,2 tys. zł.  

Drugi przetarg dotyczył kalendarzy książkowych, Ratusz zamówił ich 3 tys. Czarne kalendarze ze zdjęciami miasta i wytłoczonym napisem dostali w prezencie urzędnicy, pracownicy spółek miejskich, goście, a także m.in. dziennikarze. Przetarg na ich wykonanie wygrała firma ARCH z Katowic, która zaproponowała najniższą cenę - 92 tys. 988 zł...

Wychodzi ponad 30 zł za jeden kalendarz... To nie jest zbyt drogo? - zapytaliśmy Mikołaja Łakomskiego z Wydziału Organizacji i Procesów Pracy, który zajmował się zamówieniem. - Takie były wyniki przetargu, zamówienie odpowiadało sporządzonej przez nas specyfikacji - mówi Łakomski. - Trudno powiedzieć, czy to drogo czy tanio, to była najtańsza oferta.

Urzędnicy szacowali - na podstawie rozpoznania na rynku - podkreśla Mikołaj Łakomski, że jeden kalendarz zgodny z wymaganiami określonymi w przetargu, będzie kosztował maksymalnie 45,51 zł, więc Ratusz liczył się z wydatkiem nawet 136 tys. 530  zł na same kalendarze książkowe.

Sęk w tym, że kalendarze książkowe można kupić dużo, dużo taniej. W płockich hurtowniach papierniczych można spokojnie kupić eleganckie kalendarze oprawione w materiał skóropodobny za ok. 16 zł. I to w cenie detalicznej, w zamówieniach powyżej kilkuset sztuk, na pewno cena byłaby jeszcze niższa.


Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE