Reklama

Reklama

Ratusz uprzedza, że po domach będą chodzić ankieterzy

Opublikowano: 1 sierpnia 2017 16:01
Autor:

Ratusz uprzedza, że po domach będą chodzić ankieterzy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Od sierpnia płocczanie mogą spodziewać się wizyty ankieterów - informują w płockim Ratuszu. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do poświęcenia kilku minut na rozmowę z ankieterem i odpowiedzenia na krótkie pytania. Zebrane informacje pomogą sprawić, że życie w mieście będzie zdrowsze i bardziej komfortowe.

Reklama

- Od sierpnia płocczanie mogą spodziewać się wizyty ankieterów - informują w płockim Ratuszu. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców do poświęcenia kilku minut na rozmowę z ankieterem i odpowiedzenia na krótkie pytania. Zebrane informacje pomogą sprawić, że życie w mieście będzie zdrowsze i bardziej komfortowe.

Ankieterzy będą tworzyli spis systemów grzewczych w budynkach jednorodzinnych oraz handlowo-usługowych usytuowanych wśród zabudowy jednorodzinnej na terenie miasta.

- Celem ankiety jest zebranie informacji m.in. o rodzaju i ilości stosowanego paliwa oraz mocy posiadanych urządzeń grzewczych – tłumaczą. - Pozyskane dane pomogą w zidentyfikowaniu źródeł tzw. „niskiej emisji” zanieczyszczeń do powietrza, która niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz w lepszym zarządzaniu nią. Pozwolą także określić jak wielu mieszkańców jest zainteresowanych wymianą swoich źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. 

Planowane badanie ankietowe nie jest kontrolą palenisk węglowych w budynkach. Chodzi wyłącznie o zgromadzenie danych potrzebnych do optymalizacji późniejszych działań. 

Zainteresowani mieszkańcy na bieżąco, począwszy od stycznia 2017 roku, mogą składać wnioski o udzielenie dotacji na zmianę ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła. Dotacja będzie udzielana do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w 2017 roku.

Akcja inwentaryzacji pn. „Utworzenie bazy danych inwentaryzacji źródeł niskiej emisji na terenie m. Płocka oraz przeprowadzenie szkolenia dla Straży Miejskiej z zakresu ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza”, prowadzona jest przez firmę ATMOTERM S.A. Ankieterzy będą wyposażeni w identyfikator oraz list polecający od prezydenta Płocka. Przedsięwzięcie jest finansowane z Budżetu Miasta Płocka na 2017 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.