Reklama

Ratusz szykuje plan zagospodarowania przestrzennego dla starówki. Póki co to biała plama

Opublikowano:
Autor:

Ratusz szykuje plan zagospodarowania przestrzennego dla starówki. Póki co to biała plama - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku obowiązuje kilkadziesiąt miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, ale ścisłe centrum miasta pod tym względem jest niemalże białą plamą. Ratusz szykuje się do sporządzenia kolejnych i zaprasza do konsultacji społecznych dotyczących starego miasta

W Płocku obowiązuje kilkadziesiąt miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, ale ścisłe centrum miasta pod tym względem jest niemalże białą plamą. Ratusz szykuje się do sporządzenia kolejnych i zaprasza do konsultacji społecznych dotyczących starego miasta.  

Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obowiązują tylko na niewielkich wycinkach starówki, m.in. ul. Kwiatka czy Placu Stary Rynek. Od 2017 roku trwa przygotowanie wielkiego planu, który obejmie całą najstarszą część miasta. Prace powinny iść szybciej, ale ze względu na pandemię koronawirusa wstrzymano procedurę planistyczną. Teraz jednak wracają, a ratusz czeka na uwagi mieszkańców. 

- Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument, określający sposób użytkowania przestrzeni bądź też przeznaczanie określonych terenów pod konkretny sposób zagospodarowania. Zależy nam, aby przy planowaniu wyznaczyć najbardziej optymalne i zgodne z potrzebami właścicieli działek i mieszkańców oraz z zasadami ochrony środowiska sposoby użytkowania tych terenów w przyszłości - zapewniają w ratuszu. 

Do udziału w dyskusji,  zaproszeni są mieszkańcy, przedsiębiorcy, organizacje oraz instytucje, które chcą wziąć udział w dyskusji.

Konsultacje dotyczące Miejscowego planu zagospodarowania Przestrzennego "Stare Miasto" w Płocku odbędą się 16 lipca o godzinie 16.30 w Staromiejskim Centrum Biznesu "Przetwornia" przy ul. Synagogalnej 4. 

obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego

przygotowywany plan zagospodarowania przestrzennego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE