Reklama

Ratusz szuka wykonawcy do budowy nowego ronda

Opublikowano:
Autor:

Ratusz szuka wykonawcy do budowy nowego ronda - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ogłoszone postępowanie przetargowe obejmuje wykonanie robót budowlanych. Jednym z elementów postępowania przetargowego jest budowa ronda u zbiegu ulic Górnej, Filtrowej i Imielnickiej.

Ogłoszone postępowanie przetargowe obejmuje wykonanie robót budowlanych. Jednym z elementów postępowania jest budowa ronda u zbiegu ulic Górnej, Filtrowej i Imielnickiej.

Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych polegających na budowie ul. Górnej (ronda oraz fragmentu ul. Górnej: odcinek ul. Górnej od stacji uzdatniania wody do ronda) i Filtrowej (na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ronda w ul. Górnej, lecz bez dwóch sięgaczy) wraz z brakującą infrastrukturą techniczną. Wstępnie budowa skrzyżowania ul. Górnej z Filtrową i remont fragmentu ul. Filtrowej może kosztować około 2,5 mln zł. 

Obecnie odcinek ulicy Górnej przeznaczony do realizacji jest drogą gruntową w części pokrytą płytami drogowymi przeznaczonymi do demontażu. Przebudowana zostanie sieć elektroenergetyczna 0,4 kV, wybrana firma zajmie się wykonaniem elementów kanalizacji deszczowej, ponadto zaplanowano demontaż oświetlenia ulicznego na rzecz nowej linii kablowej. Na koniec pojawi się nowa nawierzchnia wraz z chodnikami, wjazdami do posesji, dojściami do furtek i ścieżką rowerową. Nawierzchnia ścieżki rowerowej oraz nawierzchnia ulicy wykonana będzie z betonu asfaltowego, natomiast chodniki, wjazdy na posesje i dojścia do furtek będą wykonane z kostki betonowej. Przy chodnikach się zazieleni.

W tym samym przetargu mamy do realizacji wyszczególnioną ul. Filtrową. Powstanie brakująca infrastruktura techniczna: chodniki, wjazdy, dojścia do furtek. Do przebudowy jest sieć wodociągowa, do wykonania odcinki kanalizacji deszczowej. Nowa droga zostanie połączona z istniejącą, wybudowaną już nawierzchnią (skrzyżowaniami ul. Filtrowej z ulicami: Chabrową, Agrestową, Kalinową i sięgaczem).

Realizacja powinna zakończyć się do 5 grudnia 2017 roku.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE