Reklama

Ratusz szuka chętnych do sprzedaży działek

Opublikowano:
Autor:

Ratusz szuka chętnych do sprzedaży działek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Płocka właśnie poinformował, że dokonuje aktualizacji miejskiej oferty inwestycyjnej, aby znaleźć potencjalnych inwestorów. W związku z tym poszukuje także właścicieli nieruchomości zainteresowanych włączeniem ich w ten katalog zasobów, jeśli chcieliby je w niedalekiej przyszłości zbyć.

Urząd Miasta Płocka właśnie poinformował, że dokonuje aktualizacji miejskiej oferty inwestycyjnej, aby znaleźć potencjalnych inwestorów. W związku z tym poszukuje także właścicieli nieruchomości zainteresowanych włączeniem ich w ten katalog zasobów, jeśli chcieliby je w niedalekiej przyszłości zbyć.

Urząd zachęca właścicieli, aby wskazywali swoje nieruchomości, jako potencjalne tereny inwestycyjne. Pod uwagę będą brane tereny zarówno zabudowane, jak i te, które jak dotąd zabudowane nie zostały lub cechuje je tylko nieznaczna zabudowa. Tereny mogą być gminne, jak i prywatne. Ważne, aby powstał katalog wydzielonych spójnych obszarów, które w miejskich dokumentach planistycznych zostałyby przeznaczone pod zabudowę określonego rodzaju.

Jak tłumaczą w Ratuszu, istnieje jeden warunek powstania takiego obszaru. Muszą znaleźć się w nim działki należące do gminy Miasto Płock, które urząd mógłby daje promować, jako ofertę pod stworzenie podwalin kolejnych inwestycji. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ zainteresowany inwestor z chwilą pojawienia się w danej gminie szybciej otrzymuje konkretne informacje, na co może sobie pozwolić zgodnie z przeznaczonymi funkcjami w dokumentach i na której działce. Nie będzie musiał trwonić czasu dopiero na szukanie.

Na chwilę obecną miasto dysponuje takim wykazem, ale ten musi być co pewien czas aktualizowany. Jeśli jednak gmina dojdzie do porozumienia z inwestorem, zostanie sporządzony operat szacunkowy, a później ogłoszony przetarg. W przypadku działek prywatnych, cena sprzedaży zostanie ustalona za każdym razem indywidualnie.

Za całość projektu odpowiada Biuro Obsługi Inwestora w płockim Ratuszu. Szerszych informacji może udzielić Damian Barszcz, kierownik biura pod numerem telefonu: 24 367 15 86. Można także wysłać wiadomość na adres e-mail: [email protected]

Fot.: Urząd Miasta Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE