Reklama

Ratusz otworzył oferty na budowę nowego przedszkola na Wielkiej Płycie

Opublikowano:
Autor:

Ratusz otworzył oferty na budowę nowego przedszkola na Wielkiej Płycie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto otworzyło oferty na budowę Miejskiego Przedszkola nr 17. Póki co oferty są sporo wyższe, niż szacowano kilka lat temu. 

Miasto otworzyło oferty na budowę Miejskiego Przedszkola nr 17. Póki co oferty są sporo wyższe, niż szacowano kilka lat temu. 

Przedszkole przy ul. Kossobudzkiego na osiedlu Łukasiewicza kilka lat temu budziło ogromne emocje. Budynek w obecnym stanie nie może już dłużej funkcjonować i trzeba było poszukać rozwiązania. Prezydent Andrzej Nowakowski początkowo chciał zaadaptować na potrzeby przedszkola jednego skrzydeł Szkoły Podstawowej nr 3, a w miejscu obecnego zbudować skwer z parkingami. Mieszkańcy z kolei stanowczo domagali się budowy nowego przedszkola w miejscu starego argumentując, że szkoła to nie jest miejsce dla przedszkolaków. Zebrali w tej sprawie ponad 2000 podpisów. 

[ZT]14472[/ZT]

[ZT]16603[/ZT]

Sytuacja zmieniła się po wyborach samorządowych w 2018 roku, kiedy do rady miasta weszła Anna Derlukewicz. Prezydent Nowakowski ustąpił i zgodził się na realizację inwestycji.

O 12:30 w ratuszu zapoznano się z dziewięcioma ofertami firm zainteresowanych wybudowaniem przedszkola. W 2017 roku prezydent szacował, że na budowę nowego przedszkola będzie potrzeba 8 mln złotych. Ostatecznie miasto, póki co, przeznaczyło 7 mln 784 tys. złotych. Jest jednak problem, bo spośród 9 ofert, które dotarły do ratusza, najtańsza opiewa na 8,6 mln złotych. 

- Teraz sprawdzamy je pod względem formalnym... - napisał na swoim Facebooku prezydent Andrzej Nowakowski. 

Nawet jeśli okaże się, że oferta konsorcjum firm JANBUD I DBC spełnia wymogi, miasto będzie musiało znaleźć prawie milion złotych więcej na realizację inwestycji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE