Reklama

Ratusz ograny. Nawet prezydent poległ

Opublikowano:
Autor:

Ratusz ograny. Nawet prezydent poległ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Pokażmy rakowi różową kartkę. Niech spada – wykrzykiwała wczoraj do mikrofonu sekretarz płockich Amazonek Katarzyna Królikowska w ogródku jordanowskim. To właśnie tam odbyła się impreza pod hasłem „Razem wygrywamy z rakiem piersi” w ramach tegorocznego Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. Potem panie z Ratusza starły się w meczu z Królewskimi.

- Pokażmy rakowi różową kartkę. Niech spada – wykrzykiwała wczoraj do mikrofonu sekretarz płockich Amazonek Katarzyna Królikowska w ogródku jordanowskim. To właśnie tam odbyła się impreza pod hasłem „Razem wygrywamy z rakiem piersi” w ramach tegorocznego Dnia Przyjaciół Piłki Nożnej. Potem panie z Ratusza starły się w meczu z Królewskimi.
 

Mimo upału, który dokuczał w niedzielę, Federacja Stowarzyszeń Amazonki wzięła udział w akacji profilaktycznej, łącząc ją z aktywnością sportową. – Kobieta bez badań naraża się na utratę i piers,i i życia – dowodziły kobiety schronione przed słońcem pod wielkim parasolem. – Zbadaj się, a wygrasz życie – powtarzały, zapraszając do skorzystania z niewielkich rozmiarów fantomu z kobiecymi piersiami. – Niech pani sama dotknie – zachęcały. – Są w nim ukryte małe guzki. Trzeba je umiejętnie wyczuć.

- Odwzorowanie kobiecych piesi jest naprawdę wiarygodne – zapewniał prowadzący imprezę wespół z Katarzyną Królikowską, aktor płockiego teatru Mariusz Pogonowski. – Zapraszam wszystkich obecnych w ogródku mężczyzn, odróbcie lekcję – i sam sprezentował fantom, przykładając go do siebie.

Roześmiany prezydent Andrzej Nowakowski najpierw poddał się zabiegom kosmetycznym, a następnie pobiegł na murawę, gdzie odbył się mecz między Klubem Sportowym Królewscy Płock a reprezentantkami Urzędu Miasta Płocka. Po krótkiej rozgrzewce, rozległ się dźwięk gwizdka. Włodarz osobiście bronił jednej z bramek. Mecz komentował Mariusz Pogonowski. – Debiutuję dzisiaj w takiej roli – informował na swoje usprawiedliwienie już na wstępie.

Już po kilku minutach pracownicy Ratusza przegrywali jedną bramką. Przed końcem pierwszej połowy Królewscy prowadzili już 2 do 0. Ostatecznie cały mecz zakończył się bolesną, wysoką porażką zawodniczek z Urzędu Miasta i to mimo mocnego zaangażowania prezydenta. Po stracie 5 goli, nie udało się im nawet wykorzystać rzutu karnego. W kolejnym meczu Królewscy zwyciężyli z drużyna reprezentantów Szkoły Podstawowej nr 5, a GKS Góra ograł 7 do 0 płockich wolontariuszy. W meczu finałowym rozegranym między Królewskimi a osobami niepełnosprawnymi z GKS-u, ponownie triumfowali ci pierwsi 2 do 0.

W rozprowadzanych na terenie jordanka ulotkach zawarto krótki poradnik dla pań, w jaki sposób zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Po pierwsze, należy być codziennie aktywną ruchowo, uprawiać ćwiczenia fizyczne. Ważne, aby wystrzegać się otyłości, spożywając głownie warzywa i owoce. Przede wszystkim nie wolno palić ani pić alkoholu. Co więcej, należy wykonywać systematyczne badania piersi, które można zrobić samemu lub poprosić o jego przeprowadzenie lekarza podczas wizyty kontrolnej. Wszystkie kobiety do 35 roku życia powinny korzystać z badań USG piersi, a po przekroczeniu tego wieku, poddawać się co 2-3 lata mammografii.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE