Reklama

Ratusz ogłosił przetarg na ścieżkę zdrowia

Opublikowano:
Autor:

Ratusz ogłosił przetarg na ścieżkę zdrowia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy osiedla Łukasiewicza w ramach osiedlowej puli projektów upomnieli się o stworzenie miejsca rekreacyjnego, przepełnionego zielenią i sprzętami do ćwiczeń. Wygląda na to, że zostanie ono zaaranżowane jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

W trzeciej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy osiedla Łukasiewicza w ramach osiedlowej puli projektów upomnieli się o stworzenie miejsca rekreacyjnego, przepełnionego zielenią i sprzętami do ćwiczeń. Wygląda na to, że zostanie ono zaaranżowane jeszcze przed rozpoczęciem wakacji.

Ścieżka zdrowia miałaby przylegać do terenu Gimnazjum nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi. Przypomnijmy, że również przy tej samej szkole i także w ramach budżetu obywatelskiego (a dokładnie jego pierwszej edycji), w maju 2014 roku powstał już Park Doświadczalny.

Kolejny projekt składa się z kilku elementów, aby dostosować ją do potrzeb osób w różnym wieku. Przewidziano stworzenie tam stacji do ćwiczeń ogólnorozwojowych, bieżni zapętlonej dookoła placu, stołu do gry w tenisa oraz do gry w warcaby. Miejsce wyobrażono sobie jako zakątek zresztą nie tylko wyłącznie do ćwiczeń, ale także jako przyjemny dla oka, zazieleniony fragment osiedla. Zasadzone drzewa i krzewy, jak pisali projektodawcy, dadzą w przyszłości przyjemny cień każdemu, kto przysiądzie sobie na ławeczce, aby schronić się przed spiekotą. Projekt miał kosztować 158 tys. zł.

Ścieżka zdrowia ma pojawić w miejscu, gdzie obecnie znajduje się w mocno zarośnięte boisko do gry w pikę nożną. Dojdziemy do niej chodnikiem wykonanym z kostki betonowej. Resztę przestrzeni wypełni nawierzchnia bezpieczna (220 m2) o grubości 4 cm oraz czerwona i tartanowa (229 m2) na bieżni, z kolei na zieleń przeznaczono 69 m2. Dopiero na końcu pojawi się nowe oświetlenie oraz mała architektura. Na placu staną urządzenia składające się z drabinki, pomostu, równoważni, przeplotni oraz trzech zestawów, do ćwiczeń brzucha, przewrotów i do robienia pompek. W pozostałej przestrzeni zostaną dostawione cztery ławki z drewnianymi siedziskami i cztery kosze na śmieci.

Zgodnie z ogłoszonym przez Ratusz zamówieniem chętni wykonawcy powinni zgłaszać się do 25 lutego. Wybrana firma będzie musiała wyrobić się z realizacją do końca maja. Trzeba jednak przyznać, że projekty z trzeciej edycji budżetu obywatelskiego, którego wyniki poznaliśmy w październiku 2014 roku, nie miały jak dotąd szcześcia. W puli ogólnomiejskiej wygrał dotychczas niezrealizowany projekt murali historycznych pt. "Płock - miasto bohater".

Fot. Park Doświadczalny przy Gimnazjum nr 5.

Czytaj też: 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE