Reklama

Ratusz ogłosił przetarg na projekt Centralnego Parku Rekreacji

Opublikowano:
Autor:

Ratusz ogłosił przetarg na projekt Centralnego Parku Rekreacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O projekcie Centralnego Parku Rekreacji na osiedlu Dobrzyńska, zapowiedzianym ponad rok temu, zrobiło się cicho. Aż do teraz, Ratusz ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Kobylińskiego, Dobrzyńska, Mościckiego i Miodowa.

O projekcie Centralnego Parku Rekreacji na osiedlu Dobrzyńska, zapowiedzianym ponad rok temu, zrobiło się cicho. Aż do teraz, Ratusz ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Kobylińskiego, Dobrzyńska, Mościckiego i Miodowa.

Wszystko zaczęło się od ogłoszonych konsultacji społecznych na osiedlu Dobrzyńska w lutym 2016 roku, które doczekało się miana jednego z najbardziej zdegradowanych w Płocku. Jednym z pomysłów, aby temu zaradzić, było stworzenie dużego parku, na którym skorzystałyby zarówno dzieci, jak i starsi mieszkańcy za sprawą terenów zieleni, placów zabaw, urządzeń sportowych i małej architektury. Przygotowano koncepcję przyszłego zagospodarowania, która miała stać się punktem wyjścia dla kolejnych projektów stopniowo zmieniających miejską przestrzeń. Minął ponad rok, trwają już kolejne konsultacje na osiedlu Skarpa. Wreszcie się pojawił przetarg na zagospodarowanie terenu osiedla Dobrzyńska na obszarze Centralnego Parku Rekreacji pomiędzy ulicami Kobylińskiego, Dobrzyńska, Mościckiego i Miodowa.

[ZT]11988[/ZT]

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych odbioru i wykonania robót budowlanych zagospodarowania Centralnego Parku Rekreacji. Przyszły wykonawca miałby podjąć się realizacji zadania w ramach trzech etapów, których zakres rzeczowy dopiero zostanie ustalony na spotkaniach roboczych. - Zgodnie z koncepcją generalnym założeniem projektowym jest idea zintegrowania otwartych przestrzeni publicznych i utworzenie centralnego parku osiedlowego z systemem nowoczesnych i wielofunkcyjnych powiązań komunikacyjnych, pieszych i rowerowych – czytamy w dokumentacji. Przewiduje się adaptację lub modernizację istniejących już terenów i urządzeń sportowych, terenów i urządzeń rekreacyjnych, urządzonych placów zabaw i siłowni zewnętrznych. Należy uporządkować ciągi piesze, rowerowe i tereny zieleni parkowej, a także urządzenia do wypoczynku czynnego i biernego. Ostateczne decyzje dotyczące zagospodarowania terenu mają zapaść na spotkaniach roboczych, które będą organizowane przez projektanta i zamawiającego z udziałem mieszkańców i przedstawicielami rady mieszkańców osiedla „Dobrzyńska”.

Co więc zostanie umieszczone w parku? Z pewnością nie zapowiada się aż tak różnorodnie, jak to przedstawiano na konsultacjach społecznych. Nie będzie żadnych fontann, mini golfa czy skateparku. Wszystko ma być tak zaaranżowane, aby mieszkańcy mieli miejsce na urządzenie pikniku w słoneczny dzień, powstałby nowy plac zabaw dla dzieci, a te stare doczekałyby się modernizacji. Wymienia się boisko sportowe, mini trasy zjazdowe z wykorzystaniem istniejącego ukształtowania terenu objętego projektowaniem i siłownie zewnętrzne. Projektant w proponowanych rozwiązaniach dotyczących zagospodarowania Centralnego Parku Rekreacji powinien uwzględnić istniejące boiska sportowe przy Szkole Podstawowej Nr 17, które mogą funkcjonować i uzupełniać ofertę parku. Z małej architektury wyszczególniono ławki z koszami na śmieci, stojaki na rowery, nowe oświetlenie i zadbanie o zieleń niską i wysoką. Ponadto z uwagi na dużą powierzchnię biologicznie czynną, przydałoby się rozwiązanie zapewniające możliwość retencjonowania wód opadowych na terenie Centralnego Parku Rekreacji

Przy doborze rozwiązań technologicznych, konstrukcyjnych, materiałowych i funkcjonalnych Ratusz zwraca uwagę, aby wykonawca kierował się zasadami ekonomiki. Na opracowanie projektu będzie przysługiwało siedem miesięcy począwszy od dnia podpisania umowy. Najniższa cena w tym przetargu nie jest jedynym kryterium (60 proc.), uwzględniono także doświadczenie zawodowe na stanowisku projektanta w specjalności architektonicznej (20 proc.), doświadczenie projektanta w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (10 proc.), elektrycznej i energetycznej (10 proc.). Oferty można składać do 22 maja.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE