Reklama

Ratusz ogłosił przetarg dotyczący Nowego Rynku

Opublikowano:
Autor:

Ratusz ogłosił przetarg dotyczący Nowego Rynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz zdecydował się na kolejny krok ku nowemu zagospodarowaniu Nowego Rynku. Postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej odnosi się wyłącznie do części południowej i bez parkingu podziemnego. Później zostanie ostatni etap, zmiany w tej części miasta i powstanie pierwszej w Płocku przestrzeni typu woonerf, a więc połączenia ulicy i deptaka.

Ratusz zdecydował się na kolejny krok ku nowemu zagospodarowaniu Nowego Rynku. Postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej odnosi się wyłącznie do części południowej i bez parkingu podziemnego. Później zostanie ostatni etap, zmiany w tej części miasta i powstanie pierwszej w Płocku przestrzeni typu woonerf, a więc połączenia ulicy i deptaka. 

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych zagospodarowania południowej części Nowego Rynku w Płocku dla zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie Placu Nowy Rynek” wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień, zgód i pozwoleń, w tym pozwolenie na rozbiórkę i pozwolenie na budowę". Przetarg opiera się na projekcie firmy DWA Architektura i Urbanistyka, który wcześniej został przedstawiony, a także na programie funkcjonalno-użytkowym zagospodarowania tej części Nowego Rynku. Ostatecznie zdecydowano się na parking naziemny.

Realizację podzielono na dwa etapy. W pierwszym, który należy wykonać do 29 grudnia 2017 roku, wybrana firma musi zająć się dokumentacją dotyczącą m.in. zmiany układu komunikacyjnego poprzez wprowadzenie przestrzeni miejskiej typu woonerf we wschodniej części południowej strony Nowego Rynku (tworząc przedłużenie ulicy Tumskiej) oraz przebudowy skrzyżowania ulic: Nowy Rynek, Królewiecka i Tumska z uwzględnieniem zaprojektowanej przez Miejski Zarząd Dróg w Płocku budowy ścieżki rowerowej (na odcinku od południowej krawędzi budynku Antypodkowy do al. Jachowicza) wraz z odwodnieniem, likwidacją wodociągu i przebudową przyłączy wodociągowych. Ponadto należy uzyskać pozwolenie na budowę. Ruch na ul. Królewieckiej, już po zmianach, wciąż będzie odbywał się dwukierunkowo. Zakłada się przeprowadzenie dwukierunkowego ruchu kołowego w kierunku północ - południe w części południowej Nowego Rynku po stronie zachodniej pierzei, następnie na północ od Antypodkowy i dalej w stronę Al. Jachowicza po stronie wschodniej pierzei Nowego Rynku.

W etapie drugim (z realizacją do 28 lutego 2018 roku) umieszczono pozostały zakres rzeczowy, w tym uwzględnienie nowego zagospodarowania, uzyskanie decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę oraz decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub skutecznego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

[ZT]15326[/ZT]

Wybrany wykonawca mógłby rozpocząć prace budowlane w maju 2018 roku. Z racji licznych nasadzeń zieleni zakończenie prac nastąpiłoby, zgodnie z tym wstępnym harmonogramem, w drugim kwartale 2019 roku.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE