Reklama

Ratownik i pielęgniarka w kwarantannie. Mieli kontakt z zakażonym pacjentem

Opublikowano:
Autor:

Ratownik i pielęgniarka w kwarantannie. Mieli kontakt z zakażonym pacjentem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie osoby ze szpitala na Winiarach miały kontakt z pacjentem, u którego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Dwie osoby ze szpitala na Winiarach miały kontakt z pacjentem, u którego testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. 

Ratownik medyczny i pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku mieli kontakt z pacjentem z Gostynina, u którego testy potwierdziły zakażenia koronawirusem. Zostały im pobrane wymazy. 

- Dwie osoby pozostają w kwarantannie do czasu uzyskania wyniku testu - potwierdza Stanisław Kwiatkowski, dyrektor placówki. - Pacjent przebywa na oddziale zakaźnym. 

Ponadto na kwarantannie przebywają pracownicy szpitala, którzy wrócili z zagranicznych podróży. To 2 lub 3 osoby. 

- Nie możemy dopuścić do sytuacji takiej sytuacji jak np. w Radomiu, gdzie kilkunastu pracowników jest zarażonych, a szpital jest ewakuowany. Nie możemy sobie na to pozwolić. Musimy zrobić wszystko, żeby ochronić szpital. Leczymy nie tylko koronawirusa. Rejon naszego działania to ok. 300 tys. osób - podkreśla Kwiatkowski. 

Apelujemy, aby informować ratowników medycznych o swoim stanie zdrowia i ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Nie kłamcie medyka. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE