Reklama

Ratownicy w akcji – tylko na pokaz [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Ratownicy w akcji – tylko na pokaz [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci, strażacy i ratownicy WOPR-u pojawili się na plaży przy zalewie Sobótka. Na szczęście nic złego się nie stało. To była tylko zabawa kończąca tegoroczne wakacje.

Policjanci, strażacy i ratownicy WOPR-u pojawili się na plaży przy zalewie Sobótka. Na szczęście nic złego się nie stało. To była tylko zabawa kończąca tegoroczne wakacje.

Kto chciał, miał możliwość nauczenia się zasad udzielania pierwszej pomocy. Jej przyspieszone lekcje prowadzili ratownicy medyczni, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Kto miał odpowiednio dużo odwagi, pod okiem Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen mógł wspinać się po drabinkach sznurkowych. Strażacy z Orlenu i Komendy Miejskiej PSP na brak zajęcia nie narzekali, bo przygotowali też liczne gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Ratownicy WOPR-u zaprezentowali pokaz udzielania pomocy tonącym. Jedną z jego „gwiazd” była Orka – pies szkolony do ratowania ludzi potrzebujących pomocy w wodzie. Gdy opiekun pozorował, że tonie, czworonóg doholował go do brzegu.

Na plaży rozłożone zostały plenerowe gry planszowe. Były też miejsca, w których można było kolorować rysunki i rozwiązać krzyżówki poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu. Przygotowały je policja i straż miejska. Policjanci przygotowali również symulator jazdy na motorowerze. Chętni mogli również „przymierzyć się” do prawdziwego policyjnego ścigacza na dwóch kołach.

W mini-turnieju siatkówki plażowej najlepsza okazała się ZSP Orlen, dystansując WOPR i PSP. A na zakończenie strażacy przygotowali pokaz piany gaśniczej. Najmłodsi uczestnicy festynu natychmiast musieli sprawdzić, jaka jest jej konsystencja.

Fot. KMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE