Reklama

Ranking radnych. Kto przoduje, kto w ogonie

Opublikowano:
Autor:

Ranking radnych. Kto przoduje, kto w ogonie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minął rok od wyboru nowej rady miasta. Sprawdziliśmy więc, kto przoduje, a kto jest w ogonie pod względem liczby złożonych interpelacji.

Minął rok od wyboru nowej rady miasta. Sprawdziliśmy więc,  kto przoduje, a kto jest w ogonie pod względem liczby złożonych interpelacji.

Od momentu, w którym postawiliśmy krzyżyki przy nazwiskach kandydatów do rady miasta, minął rok. To dobra okazja, by przyjrzeć się, jak wyglądała aktywność radnych, jeśli chodzi o składanie interpelacji.

Rajcy, szczególnie ci, którzy delikatnie mówiąc nie brylują w tym zakresie, bardzo nie lubią naszych rankingów, skarżąc się, że są niemiarodajne, niesprawiedliwe i służą co najwyżej lansowi polityków. Za lawiną pism nie przepada również nowy sekretarz miasta. Jednak niezrażeni tymi głosami, kontynuujemy tworzenie zestawienia, przekonani, że w pewnym stopniu oddają jednak aktywność naszych reprezentantów w radzie miasta. Zwłaszcza że pozostałe formy pracy na rzecz miasta znacznie trudniej zmierzyć. Nie sposób policzyć wystąpień na sesjach, komisjach, liczby wypowiedzianych słów czy  bolączek mieszkańców zgłoszonych inaczej niż za pośrednictwem interpelacji.

Jak zatem wypadli radni? Podobnie jak w poprzedniej kadencji rady miasta wyraźnie przoduje Wioletta Kulpa  (PiS), która przez ten rok interpelowała w różnych sprawach ponad sto razy. Gonią ją koledzy z tego samego klubu radnych, ale w odróżnieniu od poprzedniej kadencji bliżej niż dotychczasowy rywal radnej Marcin Flakiewicz, ma do niekwestionowanej zwyciężczyni rankingów z ostatnich pięciu lat nowy radny Andrzej Aleksandrowicz. Radny Flakiewicz, podobnie jak radna Iwona Jóźwicka (PO) znaleźli się na trzecim miejscu w tym rankingu.

Pisanie interpelacji polubili najwyraźniej nowi radni wszystkich trzech klubów. Poza Małgorzatą Struzik (PSL) i Iwoną Krajewską (PO) każdy z nowych radnych przez miniony roknapisał co najmniej 10 interpelacji.

Oto ranking (stan na południe 3 grudnia 2015 r.). Gwiazdką zaznaczono radnych, którzy nie zasiadali w radzie w poprzedniej kadencji:

Wioletta Kulpa (PiS)- 110

Andrzej Aleksandrowicz (PiS)* - 85

Iwona Jóźwicka (PO)* - 60

Marcin Flakiewicz (PiS) - 60

Daria Magdalena Domosławska (PO) * - 58

Adam Modliborski (PiS) * - 52

Artur Robert Jaroszewski (PO) - 50

Tomasz Kominek (PSL) * - 49

Wojciech Wiesław Hetkowski (SLD) - 44

Artur Bolesław Kras (PO) - 42

Tomasz Korga (PiS) - 40

Michał Sosnowski (PSL) * - 37

Michał Twardy (PSL) * - 27

Piotr Szpakowicz (PiS) * - 25

Barbara Smardzewska-Czmiel (PiS) - 18

Marek Krysztofiak (PiS) * - 14

Tomasz Maliszewski (PO) - 13

Jacek Jasion (SLD) - 12

Małgorzata Struzik (PSL) * - 7

Leszek Brzeski (PiS) - 6

Iwona Krajewska (PO) * - 3

Lech Jan Latarski (PO) - 3

Tomasz Kolczyński (PiS) - 2

Grzegorz Lewicki (PO) - 1

Joanna Olejnik (PO) - 0

 

Fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE