Reklama

Ranking. Ktoś dogonił radną Kulpę!

Opublikowano:
Autor:

Ranking. Ktoś dogonił radną Kulpę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po 130 interpelacji napisały w tej kadencji samorządu dwie płockie radne. Jedną jest jak zwykle Wioletta Kulpa, która szczególnie spełnia się w tej formie pełnienia mandatu radnej. A kim jest jej rywalka?

Po 130 interpelacji napisały w tej kadencji samorządu dwie płockie radne. Jedną jest jak zwykle Wioletta Kulpa, która szczególnie spełnia się w tej formie pełnienia mandatu radnej. A kim jest jej rywalka?

Wiemy nieoficjalnie, że niektórzy radni kręcą nosem na nasze rankingi, przekonując, że nie oddają one faktycznego stanu ich zaangażowania w życie miasta. I jest to prawda - pisanie interpelacji to tylko jedna z form pracy radnego i akurat to, że nie przemęcza się w zasypywaniu Ratusza pismami, nie znaczy, że przez całą kadencję musiał się lenić.

Ale z drugiej strony - jeśli radny przez cztery lata zdobędzie się na trzy interpelacje, w tym dwie dotyczące uschniętej topoli i wyrwy w chodniku, a i tak są to wyżyny w porównaniu do poprzedniej kadencji, to naszym zdaniem daje to do myślenia.

Dlatego niezrażeni uwagami radnych, na chwilę przed półmetkiem kadencji sprawdzamy, kto ile razy pisał do Ratusza i o czym.

Przekrój tematów przyprawia o zawrót głowy - rajcy pytają o sprawy mniejszej wagi jak uszkodzony chodnik czy uschnięte drzewo, a także bardzo poważne kwestie jak choćby brak zaplecza onkologicznego w mieście, którego mieszkańcy najczęściej chorują i umierają na raka płuc.

Niekwestionowaną liderką wszystkich naszych dotychczasowych rankingów była radna PiS Wioletta Kulpa. W poprzedniej kadencji mocno gonił ją Marcin Flakiewicz, w tej na prowadzenie wybijali się kolega z klubu Andrzej Aleksandrowicz, a za nim Iwona Jóźwicka (PO).

Dziś, gdy połowa kadencji już za pasem, to właśnie radna Platformy Obywatelskiej dogoniła radną PiS. Obie panie napisały po 130 interpelacji.

Łącznie radni tej kadencji interpelowali ponad 1,2 tys. razy (dla porównania dodajmy, że w całej minionej kadencji samorządu poprzedni radni interpelowali ponad 1,8 tys. razy). Co ciekawe, tym razem nie było ani jednej osoby, która nie napisałaby żadnej interpelacji. 

Najwięcej, bo 566 pism tego typu, napisali wspólnie radni opozycji, którzy tworzą najliczniejszy klub (10 osób). Drugi pod względem liczebności klub, czyli PO (9 osób), interpelował łącznie 387 razy, a znacznie mniejszy, bo zaledwie czteroosobowy klub PSL - 199 razy.

Oto interpelacje radnych prawie na półmetku kadencji (stan na 24 lipca 2016)

Iwona Jóźwicka (PO) - 130

Wioletta Kulpa (PiS) - 130

Andrzej Aleksandrowicz (PiS) - 115

Adam Modliborski (PiS) - 95

Daria Domosławska (PO) - 88

Artur Jaroszewski (PO) - 80

Tomasz Kominek (PSL) - 79

Marcin Flakiewicz (PiS) - 66

Michał Sosnowski (PSL) - 64

Tomasz Korga (PiS) - 63

Artur Kras (PO) - 56

Wojciech Hetkowski (SLD) - 48

Michał Twardy (PSL) - 43

Piotr Szpakowicz (PiS) - 36

Barbara Smardzewska-Czmiel  (PiS)- 26

Marek Krysztofiak (PiS) - 24

Tomasz Maliszewski (PO) - 16

Jacek Jasion (SLD) - 13

Małgorzata Struzik (PSL) - 13

Leszek Brzeski (PiS) - 9

Lech Latarski (PO) - 8

Iwona Krajewska (PO) - 3

Grzegorz Lewicki (PO) - 3

Joanna Olejnik (PO) -3

Tomasz Kolczyński (PiS) - 2

 

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE