Reklama

Ranking kont osobistych: jakie konto bankowe wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Ranking kont osobistych: jakie konto bankowe wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ofercie większości banków znajdziesz taki produkt, jakim jest konto osobiste. Dzięki niemu, możesz otrzymywać wpływy od pracodawcy, przelewy od znajomych i rodziny, opłacać rachunki czy korzystać z karty do konta, która umożliwia wygodne płatności bezgotówkowe. Jak wybrać najlepsze konto bankowe? Podpowiadamy!

W ofercie większości banków znajdziesz taki produkt, jakim jest konto osobiste. Dzięki niemu, możesz otrzymywać wpływy od pracodawcy, przelewy od znajomych i rodziny, opłacać rachunki czy korzystać z karty do konta, która umożliwia wygodne płatności bezgotówkowe. Jak wybrać najlepsze konto bankowe? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniego i dobrego konta osobistego nie jest prosty. Na rynku jest mnóstwo ofert, a każdy bank, chcąc zwabić do siebie nowego klienta, przygotowuje atrakcyjne bonusy i parametry rachunku. Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepsze konto bankowe?

Darmowe konto bankowe – to jest możliwe!

Czy wiesz, że… nie musisz płacić za swoje konto osobiste ani złotówki? Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się parametrom produktów i porównasz oferty banków. Z pomocą przychodzi porównywarka kont osobistych, w której znajdziesz opisy poszczególnych rachunków i szczegóły dotyczące opłat za otwarcie i prowadzenie konta, kartę do konta oraz wypłaty z bankomatów. Zwróć uwagę na początkowe pozycje znajdujące się w rankingu kont bankowych. Większość opłat możesz zredukować do zera, wykonując warunki narzucone przez bank.

Co więcej, wraz z kontem osobistym, możesz założyć rachunek oszczędnościowy. Wyznacz sobie stałą, miesięczną kwotę, którą jesteś w stanie odłożyć na czarną godzinę lub wyznaczony cel. Może to być nawet 50, 100, 200 zł lub więcej – ważne jest to, byś odkładał środki regularnie, ponieważ tylko wtedy możesz odnieść sukces i uzbierać upragnioną kwotę. W wyborze odpowiedniego produktu pomoże Ci porównywarka kont oszczędnościowych.

Jakie warunki trzeba spełnić, by mieć darmowe konto osobiste?

Nie chcesz płacić za swoje konto osobiste? Wystarczy, że spełnisz warunki wyznaczone przez daną instytucję! Zazwyczaj banki wymagają zapewnienia wpływu na rachunek w wyznaczonej kwocie (np. 500 czy 1 000 zł miesięcznie), wykonanie określonej liczby transakcji bezgotówkowych kartą do konta (np. 3 płatności kartą w miesiącu na dowolną kwotę) czy wypłaty z wyznaczonych bankomatów. Zastanów się więc, czy bankomaty danego banku znajdują się w Twojej okolicy, ile wpływów jesteś w stanie zapewnić w miesiącu oraz jaka kwota będzie się znajdować na Twoim rachunku.

Jak założyć konto osobiste?

Zastanawiasz się, jak założyć konto osobiste? Najwygodniejszą i najszybszą drogą do założenia konta bankowego jest wykonanie tej czynności przez internet. Wystarczy, że przeznaczyć kilka minut na wypełnienie prostego wniosku. Umowę o konto możesz podpisać indywidualnym kodem SMS lub fizycznie – na dokumentach dostarczonych przez kuriera. Umów się z nim na konkretną godzinę w dowolnym miejscu (np. domu lub pracy), by wraz z dokumentami dostarczył Ci on również kartę do konta. 

Jakie konto bankowe wybrać?

Odpowiadając na pytanie tytułowe, wybierz konto dopasowane do swoich potrzeb i możliwości! Zastanów się, jakich funkcjonalności potrzebujesz (np. aplikacja mobilna, kantor internetowy, karta wielowalutowa), jak często będziesz wypłacać lub wpłacać środki w bankomacie, ile oddziałów banku znajduje się w Twojej okolicy oraz jakie opłaty jesteś w stanie ponieść w związku z użytkowaniem konta. 

Świetną okazją do zarobienia dodatkowych środków podczas wnioskowania o konto są promocje bankowe. Banki oferują ciekawe bonusy i premie pieniężne dla swoich nowych klientów, którzy założą rachunek i spełnią warunki promocji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE