Reklama

Radny: Padły obietnice w kampanii wyborczej. Znamy już odpowiedź Orlenu?

Opublikowano:
Autor:

Radny: Padły obietnice w kampanii wyborczej. Znamy już odpowiedź Orlenu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - W samorządowej kampanii wyborczej ktoś rozsiał fajną wizję stworzenia płockiego centrum onkologicznego. Panie prezydencie udało się w związku z tą sprawą spotkać z prezesem PKN Orlen, Danielem Obajtkiem? - pytał w czwartek na sesji radny Artur Jaroszewski.

- W samorządowej kampanii wyborczej ktoś rozsiał fajną wizję stworzenia płockiego centrum onkologicznego. Panie prezydencie udało się w związku z tą sprawą spotkać z prezesem PKN Orlen, Danielem Obajtkiem? - pytał w czwartek na sesji radny Artur Jaroszewski.

Wioletta Kulpa, starając się o przejęcie funkcji prezydenta miasta, roztoczyła wizję powstania miejskiego centrum diagnostyki i profilaktyki onkologicznej, w czym miałby finansowo partycypować PKN Orlen. Wybory nie zakończyły się dla niej sukcesem, za to wspomniana obietnica z okresu kampanii stała się powodem późniejszego pisma wysłanego przez urzędującego trzecią kadencję prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego do prezesa koncernu.

[ZT]20360[/ZT]

[ZT]20372[/ZT]

W czwartek na sesji w auli ratusza poruszano temat służby zdrowia ze wskazaniem płockiej spółki PZOZ dającej o funkcjonowanie Miejskiego Szpitala św. Trójcy.

- Płockie szpitale funkcjonujące w chorym systemie pewnych rzeczy nie przeskoczą. Można te infekcje lokalne jakoś uleczyć. Od pewnego czasu próbuję namówić ludzi ze służby zdrowia do stworzenia mapy potrzeb zdrowotnych, wykazu procedur czy specjalizacji medycznych, których w Płocku brakuje w porównaniu do innych miast podobnej wielkości - mówił radny Artur Jaroszewski. - Ze smutkiem przyznaję, że nie mogę do tego namówić przedstawicieli płockich szpitali i stowarzyszeń medycznych. Dlaczego pewnych procedur w Płocku nie ma, a są w Siedlcach czy Radomiu? W kampanii wyborczej ktoś rozsiał fajną wizję stworzenia centrum onkologii. Panie prezydencie udało się w związku z tą sprawą spotkać z prezesem PKN Orlen, Danielem Obajtkiem?

Radny już wcześniej napisał w tej sprawie interpelację, prosząc o przeanalizowanie, jakich usług medycznych (w tym specjalistycznych procedur i programów) brakuje aktualnie w placówkach służby zdrowia, funkcjonujących na terenie Płocka. Pytał także jakie są przyczyny takiej sytuacji, jakie działania podejmowane są przez placówki i organizacje medyczne, aby temu przeciwdziałać. - Wielu płockich pacjentów żali się na brak różnych specjalistycznych programów leczniczych w Płocku. Najbardziej znany przykład to brak w Płocku radioterapii, którą posiadają już prawie wszystkie byłe miasta wojewódzkie - argumentował. Także wówczas pytał: - Czy PKN Orlen wycofał się z obietnic sprzed kilku miesięcy (w trakcie samorządowej kampanii wyborczej), dotyczących stworzenia płockiego centrum onkologicznego?

Na sesji włodarz miasta odpowiadał radnemu:

- W ubiegłym roku zwróciłem się do prezesa Obajtka z pytaniami i deklaracją współpracy. Wydawało się, że program profilaktyki onkologicznej był już zaawansowanym pomysłem. Niestety na pismo nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, nie było żadnej reakcji, czy chęci spotkania. Ponowię pismo, załączając pana interpelację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE