Reklama

Radni zdecydowali. Zmienią się lokalizacje przystanków

Opublikowano:
Autor:

Radni zdecydowali. Zmienią się lokalizacje przystanków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciąg dalszy sprawy przyszłych lokalizacji kilku przystanków autobusowych rozegrał się podczas sesji. Przypomnijmy, że chodzi o przystanki na ul. Dworcowej i w al. Kilińskiego. W środę na komisji skarbu budżetu i gospodarki finansowej temat rozpoczęła radna Wioletta Kulpa (PiS) i ona również poruszyła go podczas sesji w czwartek, 28 lutego w auli ratusza. Zmiany miały być spowodowane wnioskami płocczan.

Ciąg dalszy sprawy przyszłych lokalizacji kilku przystanków autobusowych rozegrał się podczas sesji. Przypomnijmy, że chodzi o przystanki na ul. Dworcowej i w al. Kilińskiego. W środę na komisji skarbu budżetu i gospodarki finansowej temat rozpoczęła radna Wioletta Kulpa (PiS) i ona również poruszyła go podczas sesji w czwartek, 28 lutego w auli ratusza. Zmiany miały być spowodowane wnioskami płocczan.

Jeszcze na komisji radna najpierw zgłosiła wniosek formalny o usunięcie punktu dotyczącego przystanków z porządku obrad na sesji, kiedy wniosek nic nie dał, co pokazały wyniki głosowania, poprosiła o pokazanie wniosków.

- Na komisji padło takie enigmatyczne stwierdzenie, że pochodzą od mieszkańców, dlatego chciałam wiedzieć, skąd faktycznie te wnioski są i czy były konsultowane z radami osiedli. Faktycznie są wnioski dotyczące ul. Traktowej i przesunięcia przystanku. O ile Traktowa to wniosek rady mieszkańców osiedla Winiary, tak nie rozumiem wniosku dotyczącego przesunięcia przystanku na ul. Dworcowej.  Mało tego, jest interpelacja radnej Darii Domosławskiej, która wnioskuje o umieszczenie dodatkowego przystanku autobusowego, stałego lub na żądanie, na ul. Dworcowej w pobliżu ul. Lasockiego. Tymczasem likwiduje się obecny przystanek, przystanek jest przesuwany bliżej dworca PKP, co w naszym przekonaniu utrudnia komunikację jeśli chodzi o dojście do przystanku na wysokości Politechniki. W dokumentach wiceprezydenta Dyśkiewicza, które nam przedstawiono, nie ma wniosku mieszkańców, jak to określono wczoraj na komisji. dotyczącego przystanku na ul. Wyszogrodzkiej i przy Ogródku Jordanowskim. W związku z tym nie wiem, czyj to wniosek. 

[ZT]21697[/ZT]

Przypominała propozycję, aby wstrzymać się z omawianiem projektu uchwały i najpierw skonsultować nowe lokalizacje przystanków z radą osiedla m.in. Kochanowskiego i Wyszogrodzka. - Z dokumentów wynika, że one nie były konsultowane i nie wiem, czy te rady osiedla wiedzą o tym, że będzie zmiana lokalizacji przystanków autobusowych. Mało tego, spotkaliśmy się ze skargami do rad osiedla, w tym rady z osiedla Kochanowskiego na decyzje o umiejscawianiu przystanku pod oknami jednego z bloków. Mieszkańcy przychodzili do rady osiedla i protestowali. Skoro już te rady mamy, szczycimy się, że z nimi konsultujemy, to skonsultujmy i ten temat. Niech radni skontaktują się z mieszkańcami. A z tego co widzę jeden przystanek ma być likwidowany. Nowy miałby powstać 250 metrów dalej od tego likwidowanego. Apeluję o zdjęcie punktu z obrad, bo nie jest to pilna sprawa. Dotyczy remontów ulic, które pewnie będą za kilka miesięcy - miała na myśli przebudowę al. Kilińskiego.

Powyższą wypowiedź postanowiła uzupełnić radna Daria Domosławska. Tłumaczyła, że interpelacja została złożona... w 2015 r., jeszcze za kadencji poprzedniej rady osiedla.

- Odbyło się to na wniosek rady osiedla na jednym ze spotkań. Od momentu złożenia interpelacji trwały prace nad usytuowaniem nowego przystanku w połowie ul. Dworcowej, w sąsiedztwie Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 m.in. w trosce o osoby uczęszczające do tej placówki. Co do Traktowej, sprawa ciągnie się również od 4 lat. Monitorujemy ją, jestem w kontakcie z radą mieszkańców osiedla.

Prezydent Andrzej Nowakowski powtarzał, że zmiany lokalizacji przystanków są efektem wniosków samych mieszkańców.

- Na ul. Traktowej najpierw pojawił się przystanek, a jeśli państwo wyrażą zgodę, pojawią się także kolejne przystanki, później linia autobusowa. Rozbudowuje się osiedle. W przypadku ul. Dworcowej, także na wniosek radnej Domosławskiej, jest kwestia, może nie likwidacji, ale przesunięcia przystanku. Ewentualnie autobusy, które wyjeżdżają z ul. Dworcowej w al. Jachowicza, będą mogły zatrzymywać się przy Politechnice. Zasadna jest lokalizacja przystanku bliżej ul. Lasockiego, Zespołu Szkół Specjalnych, aby młodzież i dzieci, zainteresowani korzystaniem z Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego, mieli ułatwienie w podróżowaniu.

Temat przystanków poruszył również wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz:

- Nie ma takiej sytuacji, że nowe lokalizacje przystanków powstają gdzieś pod blokiem czy pod balkonem. Nowy przystanek Ogródek Jordanowski 04 spowoduje, że podróżni będą mogli skorzystać z większej ilości linii, teraz tylko do Radziwia, a tak z 6 czy 7.

 

 

 

Za wnioskiem o zdjęcie punktu z porządku obrad zagłosowało tylko 10 radnych, przy 11 głosach przeciw.

Ostateczne głosowanie za projektem uchwały:

Radni podczas sesji przyjęli również bony żłobkowe 23 głosami za.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE