Reklama

Radni z Radomia o radnych z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Radni z Radomia o radnych z Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okazuje się, że poczynania płockich radnych w sprawie podziału województwa, uważnie obserwują... radomscy radni. Przewodniczący rady miejskiej w Radomiu uznał, że stanowisko płockich rajców dyskwalifikuje nasze miasto w ewentualnej rywalizacji o bycie stolicą nowo utworzonego województwa.

Okazuje się, że poczynania płockich radnych w sprawie podziału województwa, uważnie obserwują... radomscy radni. Przewodniczący rady miejskiej w Radomiu uznał, że stanowisko płockich rajców dyskwalifikuje nasze miasto w ewentualnej rywalizacji o bycie stolicą nowo utworzonego województwa. 

O sprawie napisał radomski portal Radom24.pl, jak się okazało - żywo zainteresowany tym, co działo się na ostatniej sesji w związku z przyjęciem przez płockich radnych uchwały o integralności województwa mazowieckiego.

Stanowisko płockich radnych komentują dla radomskiego portalu tamtejsi radni. Jak relacjonuje portal, wnioski niektórych radomskich radnych są bardzo śmiałe. Na przykład przewodniczący rady miejskiej, Dariusz Wójcik z klubu radnych PiS uważa wręcz, że takie stanowisko płockich radnych dyskwalifikuje ich z ubiegania się o stolicę przyszłego województwa, skoro nie chcą jego utworzenia.

Radni PiS z Radomia uważają, że wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego byłoby korzystne dla Radomia, a niekorzystne dla Płocka, ponieważ to obecna sytuacja gwarantuje Płockowi lepsze wsparcie środkami unijnymi.

Rację do tego, że stanowisko płockich radnych to strzał w stopę, bo w razie podziału trudno będzie nam wywalczyć bycie stolicą województwa, którego utworzenia nie chcieliśmy, przyznaje radomskim radnym redakcja portalu Radom24.pl.

Odmiennego zdania są niektórzy radomscy radni PO. Portal przytacza m.in. opinię  Wiesława Wędzonki, szefa klubu radnych PO, według którego stanowisko nie dyskwalifikuje żadnego miasta z ubiegania się o bycie stolicą, bo każde ma do tego równe prawo.  Co na to płoccy radni? Odpowiedź  wkrótce

Źródło: Radom24.pl

Czytaj też:
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE