Reklama

Radna na sesji prosi prezydenta: Skończmy wreszcie z domysłami

Opublikowano:
Autor:

Radna na sesji prosi prezydenta: Skończmy wreszcie z domysłami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat przedszkola na Wielkiej Płycie powraca niczym bumerang. Miały powstać dwie koncepcje, jedna na budowę nowej placówki i druga na adaptację przestrzeni w części Szkoły Podstawowej nr 3. Jednak w ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg tylko na jedną. Na kolejny, związany z druga koncepcją, bynajmniej się nie zanosi.

Temat przedszkola na Wielkiej Płycie powraca niczym bumerang. Miały powstać dwie koncepcje, jedna na budowę nowej placówki i druga na adaptację przestrzeni w części Szkoły Podstawowej nr 3. Jednak w ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg tylko na jedną. Na kolejny, związany z druga koncepcją, bynajmniej się nie zanosi.

Radna Wioletta Kulpa odniosła się na sesji do 30 mln z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT), które wpłynęły na konto ratusza. Jednocześnie nawiązała do działań wicepremiera Morawieckiego związanych z uszczelnieniem systemu podatkowego.

- Gdyby takie działania były prowadzone znacznie wcześniej, wystarczy sześć lat kadencji urzędującego prezydenta pomnożyć przez 30 mln zł. Pan prezydent mógłby już dawno temu wybudować obiecany stadion, kilka przedszkoli i nie byłoby problemu z przedszkolem nr 17. Ale jest to oczywiście dywagacja, bo wcześniejszy rząd nie podejmował tego typu kroków.

Kilka dni temu pisaliśmy o przetargu Ratusza na adaptację część Szkoły Podstawowej nr 3 na wspomniane przeszłe przedszkole nr 17 im. Małego Księcia.

[ZT]15174[/ZT]

Przypomnijmy, że w tym przypadku jednak oczekiwania rodziców i pracowników placówki rozmijają się z tym, czego chciałby prezydent. Ci pierwsi opowiadają się za nowym przedszkolem wybudowanym w miejscu starego budynku w przeciwieństwie do włodarza miasta, który twierdzi, że adaptacja okaże się tańszym rozwiązaniem. Dyskusja była burzliwa, udało się wypracować konsensus, aby doszło do opracowania dwóch koncepcji, na budowę nowej placówki i adaptacji części budynku Szkoły Podstawowej nr 3 (wraz z kosztorysami). W sytuacji, kiedy przetarg dotyczy tylko jednej z nich, powstaje pytanie, kto przygotuje tę drugą?

Okazuje się, że drugą koncepcję Ratusz zamierza zrobić własnymi siłami. Dyrektor wydziału inwestycji i remontów w Ratuszu, Andrzej Niedbała zapewniał w poniedziałek na komisji skarbu, że będą dwie koncepcje. - Jedną robimy we własnym zespole poprzez wydział inwestycji i remontów, jak i planistów z wydziału rozwoju miasta. Mamy projekt przedszkola nr 31 przy ul. Szarych Szeregów, właśnie ten zamierzamy zaadaptować na potrzeby terenu przy Kossobudzkiego. I to jest ta koncepcja, którą planujemy przedłożyć radnym.

Na sesji temat powrócił za sprawą radnej Wioletty Kulpy. Pytała, czemu przemilczano, że to Ratusz będzie robił tę drugą koncepcję. Zwróciła się do prezydenta:

- W takim razie w jakim celu zabezpieczano środki finansowe na realizację dwóch koncepcji, skoro jedna będzie „darmowa”, tzn. wykonana siłami pracowników Ratusza? Skończmy wreszcie z domysłami, czy pan zaniechał realizacji jednej koncepcji. Bo jeśli tak jest, byłoby to skandaliczne zachowanie z pana strony. Jeśli w sierpniu trafi do radnych analiza tych dwóch koncepcji, to w takim razie czy odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z tego przedszkola celem omówienia założeń. 

Artur Kras sprostował wcześniejsze słowa radnej.

- Te 30 mln zł, które wpłynęły do kasy miasta, to z podatku CIT, czyli z podatku dochodowego od przedsiębiorstw, a konkretnie z naszego największego przedsiębiorstwa, w którym pani pracuje - zwracał uwagę radnej PiS. - Natomiast pan wicepremier Morawicki odnosił się do podatku VAT, a nie do CIT. A CIT pojawia się dlatego, że Orlen wykazał po raz pierwszy od kilku lat zysk wynikający z faktu, że nareszcie Możejki zostały spisane na straty. To nie z VAT-u, pani radna.

Prezydent potwierdzał, że będą zaprezentowane dwie koncepcje radnym w trakcie sesji Rady Miasta Płocka.

- Mniej więcej w tym samym czasie odbędzie się spotkanie z rodzicami z przedszkola im. Małego Księcia.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE