Reklama

Radna do prezydenta: Liczę, że pana serce otworzy się na osiedle Skarpa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Radna do prezydenta: Liczę, że pana serce otworzy się na osiedle Skarpa [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 doczekali się nowej sali gimnastycznej. W piątek podczas uroczystego otwarcia radości był co niemiara, podobnie prezentów. Dla wielu gości przygotowano program artystyczny zakończony wystrzeleniem konfetti.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 doczekali się nowej sali gimnastycznej. W piątek podczas uroczystego otwarcia radości był co niemiara, podobnie prezentów. Dla wielu gości przygotowano program artystyczny zakończony wystrzeleniem konfetti.

O tej sali gimnastycznej - takiej na miarę XXI w. - przyszło im długo marzyć, ale wreszcie się doczekali. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie obiektu przy ul. Jasnej 8, który zastąpił wcześniejszy. W sierpniu 2017 r. po poprzedniej sali został już tylko gruz. Pierwsze fundamenty pojawiły się w marcu 2018 r., a pod koniec roku wykańczano elewację. Nowa sala przy Szkole Podstawowej nr 18 jest wysoka na 7,5 metra. Obiekt zajmuje powierzchnię ponad 627 metrów kwadratowych. W środku są także szatnie, łazienki z prysznicami, miejsce na sprzęt sportowy. Zostaje już tylko korzystać w najlepsze...

- Marzenia się spełniły, moje, rodziców, dzieci, nauczycieli. Mamy piękną salę gimnastyczną, która od dwóch tygodni tętni życiem - mówił dyrektor szkoły, Jarosław Kalaszczyński. - Nowy budynek został wyposażony w boiska do siatkówki, piłki koszykowej, piłki ręcznej, w tablice wyników sportowych, w nowoczesne zaplecze wraz z pomieszczeniami magazynowymi i pokojem nauczycielskim. Salę wyposażono w nagłośnienie. Dzięki nowej infrastrukturze szkoła będzie mogła rozszerzyć nie tylko wachlarz zajęć sportowych dla uczniów, ale również stać się miejscem wystaw plastycznych, spektakli teatralnych, projekcji filmowych.

Jednokondygnacyjny obiekt, połączony z budynkiem szkoły, dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycję realizowała firma Eurodom, która zaproponowała kwotę 3,3 mln zł (wykonawcę wyłoniono w drugim przetargu, za pierwszym razem kwoty wahały się od 3,1 do 5 mln zł).

[ZT]17639[/ZT]

Podczas piątkowej uroczystości było mnóstwo podziękowań. W imieniu społeczności szkoły prezydentowi Płocka wręczono duży klucz z wygrawerowaną datą na tabliczce. - To nie tylko symboliczne otwarcie, ale też znak, że jest pan tu zawsze mile widzianym gościem - dodawał dyrektor.

- Wszystko zaczęło się przy okazji realizacji projektu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. Kiedy chcieliśmy ocieplić nie tylko szkołę, ale też halę, wówczas okazało się, że ona nie nadaje się do remontu - opowiadał prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. - Wysłużyła się. Dlatego starą salę rozebrano, dzięki czemu powstała co najmniej dwukrotnie większa sala gimnastyczna z zapleczem, którego w ogóle wcześniej nie było.

-  Mam nadzieję, że dzięki temu wyrosną następne gwiazdy płockiego sportu - wspomniała posłanka Elżbieta Gapińska. - Panie dyrektorze, podziwiam wytrwałość.

Przemawiała również wieloletnia przewodnicząca rady rodziców, miejska radna Małgorzata Ogrodnik. Stwierdziła, że temu wszystkiemu dopomogło szczęście z racji takiego dyrektora szkoły i cudownych mieszkańców.

- To nam, rodzicom, i panu, panie dyrektorze, zależało, aby to była nowoczesna szkoła. Jestem niezmiernie dumna, gdyż to nie tylko boisko i sala, gdzie się ćwiczy. To jest serce szkoły. Dostał pan dzisiaj, a przede wszystkim dzieci, piękne serce. Liczę też, panie prezydencie, na to pana serce, że to dopiero początek dobrych inicjatyw na tym osiedlu i w moim okręgu. I to serce pana otworzy się na osiedle Skarpa i na całe miasto, a w szczególności na te potrzeby, które są. Mówię już jako przewodnicząca rady mieszkańców osiedla Skarpa. W tej szkole dzieją się ważne rzeczy dla osiedla, wszystkie spotkania z panem prezydentem. Te łatwe i te trudniejsze. Mam nadzieję, że dobre decyzje będą zapadały właśnie na tej sali.

Wraz z radnym Tomaszem Kominkiem przekazała kolejne piłki i dziękowała kolejnym osobom za determinację w walce o tę salę gimnastyczną. Wspomniała byłą radną miejską, Iwonę Jóźwicką, pracownika Szkoły Podstawowej nr 18. - Ona również dołożyła cegiełkę do tego, że ta sala jest najpiękniejszym obiektem na osiedlu.

Głos zabrał absolwent szkoły, trener, prezes zarządu MUKS Volley Płock, Jerzy Chęciński.

- Na starej sali zakochiwałem się w sporcie. Miałem to szczęście, że trafiłem na wspaniałych wuefistów, którzy skutecznie zaszczepili we mnie miłość do sportu, a później do dyscypliny, którą reprezentuję - do piłki siatkowej. Mam też nadzieję, że w tym obiekcie będzie się ta dyscyplina rozwijała, bo jest do niej wymarzony.

Drugą część uroczystości, nim posypało się konfetti, tworzyły bardzo dopracowane występy artystyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE