Reklama

Rachunki za wodę już w górę, a to jeszcze nie koniec

Opublikowano:
Autor:

Rachunki za wodę już w górę, a to jeszcze nie koniec  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa, zwiększona stawka za wodę już obowiązuje, a Wodociągi przedstawiły podwyżki na kolejne lata. Opłaty będą rosły systematycznie, przynajmniej do 2021 roku.

Nowa, zwiększona stawka za wodę już obowiązuje, a Wodociągi przedstawiły podwyżki na kolejne lata. Opłaty będą rosły systematycznie, przynajmniej do 2021 roku. 

Od 23 czerwca płocczanie płacą wyższe rachunki za wodę. Takie same stawki obowiązują także w gminach Łąck i Słupno. Jeszcze w 2017 roku Wodociągi Płockie za metr sześcienny wody liczyły 4,49 zł, za ścieki 6,61 zł. Po podwyżce od 1 lipca 2017 roku stawki wzrosły odpowiednio do 4,57 zł i 6,81 zł. Rok później kolejna podwyżka, która obowiązywała jeszcze kilka dni temu. Płocczanie płacili 4,75 zł za metr sześcienny wody i 7,28 za metr sześcienny ścieków. 

Zgodnie z decyzją Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, stawki znów wzrosły, a podwyżki rozpisano na trzy kolejne lata. Od 23 czerwca 2019 roku cena metra sześciennego wody dla mieszkańców to 4,94 zł, a ścieków 7,44 zł. Dokładnie za rok ceny znów pójdą w górę - do 5,09 zł i 7,66 zł. 

Statystyczny Polak zużywa dziennie ok. 150 litrów wody - 120 litrów do celów sanitarnych i 30 litrów ścieków.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE