Reklama

Psy opanują Orlen Arenę. Przybywajcie na psią imprezę

Opublikowano:
Autor:

Psy opanują Orlen Arenę. Przybywajcie na psią imprezę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie wyjątkowy dzień. Z okazji Dnia z Psem zaplanowano mnóstwo atrakcji, a wszelkie czworonogi są mile widziane w Orlen Arenie w towarzystwie swoich właścicieli. Pochwalcie się domowym pieszczochem i zgłoście do konkursu na najbardziej przyjaznego psa w Płocku.

To będzie wyjątkowy dzień. Z okazji Dnia z Psem zaplanowano mnóstwo atrakcji, a wszelkie czworonogi są mile widziane w Orlen Arenie w towarzystwie swoich właścicieli. Pochwalcie się domowym pieszczochem i zgłoście do konkursu na najbardziej przyjaznego psa w Płocku. 

W najbliższą sobotę Orlen Arena zamieni się w miejsce przyjazne wszystkim czworonogom. Zapraszamy na drugi Dzień z Psem w Płocku. Pierwszy odbył się w Ogródku Jordanowskim i okazał się tak udaną imprezą, że nie było żadnych wątpliwości, kiedy powstał pomysł zorganizowania drugiej edycji. Jedynie z racji bardziej niepewnej, jesiennej pogody postanowiono zmienić lokalizację właśnie na Orlen Arenę. Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom zaprosiło do współpracy m.in. płocki inspektorat OTOZ Animals, płockie zoo, schronisko, POKiS, MDK, Fundację Pomagamy Płockim Zwierzakom, Płockie Towarzystwo Pomocy Zwierzętom ARKA, Salon Psiej Urody GrooMatka czy też Lecznicę Weterynaryjną „Na 4 Łapy”.

Będzie się działo już od godz. 11.00, kiedy rozpoczną się pierwsze pokazy. W planach jest m. in. happening „Zrywamy łańcuchy” przypominający o tym, że los zwierzęcia spoczywa w rękach człowieka i to on może oszczędzić cierpień. Wystarczy, aby nie trzymał czworonoga na uwięzi, a już z pewnością nie na takiej, która pozwala ledwie na kilka kroków od budy, radykalnie ograniczając swobodę i przestrzeń do życia. W sobotę role się odwrócą. To nie psy będą skute łańcuchami, tylko ludzie. Jest to kolejna osłona corocznej akcji. 

Municypalnych w sobotę w Orlen Arenie zamierza reprezentować Lew Honorek, natomiast pracownicy ogrodu zoologicznego zaproszą do zabawy w odgadywanie gatunków zwierząt na podstawie fragmentów skóry. Czy znajdą się na tyle odważni, by włożyć rękę do pudełka? Ostrzegamy, w środku można trafić na pancerz żółwia, muszlę, pióro, poroże albo nawet wylinkę węża. Trzeba przygotować się na wszelkie niespodzianki. 

Na najmłodszych na miejscu będzie czekało mini zoo, czyli przyprowadzone zwierzęta, koza, królik albo mysz kolczasta. A jeśli ktoś dysponuje czasem i może przybyć trochę wcześniej, to już od godz. 9.30 rozpocznie się panel dyskusyjny „Płock przyjazny zwierzętom” (potrwa do godz. 11.00). W sali konkurencyjnej zainteresowani posłuchają o tym, co już udało się uzyskać na rzecz zwierząt, co jeszcze należy zrobić (trwa przygotowanie procedury postępowania poszczególnych instytucji w sytuacjach zagrożenia życiu i zdrowia zwierząt) i na czym ma polega zainaugurowany w najbliższą sobotę program „Miejsce Przyjazne Zwierzętom”.

W Orlen Arenie dostępne będą miski z wodą dla psów i woreczki na psie odchody.

Harmonogram wydarzenia:

11.00 - Otwarcie imprezy

11.05 – 11.15 – Pokaz agility; Freesbe

11.15 – 11.30 – Ranczowisko, Michał Ners – Canicross, zasady biegania z psem

11.30 – 11.40 – Pokaz pierwszej pomocy przedweterynaryjnej;

11.40 – 11.50 – Pokaz obrony przed agresywnym psem;

11.50 – 12.00 – Pokaz psich strażników miejskich;

12.00 – 12.15 – Ranczowisko, Michał Ners – Canicross, zasady biegania z psem

12.15 – 12.30 – Akcja Zrywamy Łańcuchy;

12.30 – 12.45 – Rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastyczno-fotograficzno-literackiego „Zerwijmy psy z łańcuchów - w trosce o psie życie”;

12.45 – 13.00 – Pokaz agility oraz frisbee;

13.00 – 13.15 – Pokaz psów policyjnych;

13.15 – 13.30 – WOPR, psy ratownicy;

13.30 – 14.15 – ZOOlogiczne zagadki;

14.15 – 14.50 – Teatr Dorosłych - POKiS – specjalnie przygotowane przedstawienie w reżyserii Mariusza Pogonowskiego;

14.50 – 15.00 – Rozstrzygnięcie głosowania na logo akcji „Zwierzęta Mile Widziane”;

15.00 – 16.30 – Konkurs na Najbardziej Przyjazne Psy Płocka;

16.30 – 17.00 – Występy wokalne POKIS;

17.00 – Zakończenie 

Fot. Materiał promocyjny organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE