Reklama

PSL szykuje się do wyborów samorządowych. Kto na prezydenta Płocka?

Opublikowano:
Autor:

PSL szykuje się do wyborów samorządowych. Kto na prezydenta Płocka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek Adam Struzik zapowiedział swoją kandydaturę w wyborach samorządowych do sejmiku województwa. Pytany o kandydatów na prezydentów poszczególnych miast, burmistrzów poszczególnych miast czy wójtów gmin potwierdził, że PSL prowadzi w tym zakresie rozmowy z PO i nie wyklucza wystawienia wspólnych kandydatów. Jak będzie w Płocku?

Marszałek Mazowsza Adam Struzik zapowiedział swoją kandydaturę w wyborach samorządowych do sejmiku województwa. Pytany o kandydatów na prezydentów, burmistrzów poszczególnych miast czy wójtów gmin, potwierdził, że PSL prowadzi w tym zakresie rozmowy z PO i nie wyklucza wystawienia wspólnych kandydatów. Jak będzie w Płocku?

- Jesteśmy partią samorządową i najbliżej nam z samorządowcami niepartyjnymi. Będziemy oceniali gmina po gminie, miasto po mieście - zapowiedział marszałek Adam Struzik. - Tam, gdzie ocenimy, że obecny wójt, burmistrz, prezydent dobrze wypełnia swoje funkcje, nie wykluczamy poparcia i współpracy przy budowaniu list do rady gminy czy rady miasta - dodał.

Jeśli chodzi o kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego marszałek poinformował, że trwa proces wyłaniania najlepszych z najlepszych. 

- Praktycznie każdy powiat powinien mieć jednego dobrego kandydata - powiedział. - Chcemy, żeby to była reprezentacja terytorialna, by każdy powiat czuł identyfikację ze swoim kandydatem. Jeśli chodzi o sejmik listy są gotowe w 80 proc. - dodał.  

Adam Struzik dodał również, że w przypadku kandydatów na prezydentów poszczególnych miast PSL prowadzi rozmowy z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej. 

- Raczej będziemy szli w kierunku pozytywnej konkurencji, opartej na poszanowaniu wzajemnym i lepszych propozycjach - powiedział marszałek. - Nie wykluczam, że w poszczególnych miastach możemy mieć wspólnych kandydatów - dodał. 

Marszałek wykluczył swoją kandydaturę na stanowisko prezydenta Płocka. Dodał również, że w Płocku skłania się bardziej w kierunku wskazania własnego kandydata niż poparcia kandydata PO.  

- Trzykrotkie startowałem na funkcję prezydenta Płocka, ale zawsze społeczeństwo wskazywało mi moją drogę i będę się trzymać tych wskazówek - powiedział. 

PSL póki co nie zdradza nazwiska swojego kandydata na stanowisko włodarza Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE