Reklama

Przyznano najwyższe odznaczenie w dziedzinie kultury [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Przyznano najwyższe odznaczenie w dziedzinie kultury [ZDJĘCIA]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwyższe polskie odznaczenie przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymała dziś Hanna Witt-Paszta. Wzruszająca uroczystość odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Najwyższe polskie odznaczenie przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymała dziś Hanna Witt-Paszta. Wzruszająca uroczystość odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

Hanna Witt-Paszta wychowała i wykształciła wielu płockich muzyków. Przez 25 lat uczyła w Państwowej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Przez dziewięć lat była dyrektorką Płockiej Orkiestry Kameralnej. Doprowadziła do jej przekształcenia w Płocką Orkiestrę Symfoniczną.
 
Pochodzi z Wielunia, ale od 1973 roku jest płocczanką. Doprowadziła do wydania reprintu "Ewangelii wg św. Mateusza" z 1551 roku, przetłumaczonej przez Stanisława Murzynowskiego, za co została uhonorowana tytułem Płocczanina Roku 2011. Przez wiele lat działała w Fundacji Płockiej wspierając dzieci i młodzież uzdolnioną artystycznie. Dzięki Hannie Witt-Paszta zbudowano pierwszą w Płocku kaplicę ewangelicko-augsburską przy ul. Kazimierza Wielkiego. 

Dziś w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku świętowała swoje 80. urodziny. Oprócz złotego medalu "Zasłużony kulturze - Gloria Artis", Hanna Witt-Paszta otrzymała także medal Pro Masovia przyznany przez marszałka województwa mazowieckiego i Laude Probus od prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE